Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemYeni Malatya Valisi Seddar Yavuz Kimdir? Malatya Eski Valisi Seddar Yavuz'un Hayatı...

Yeni Malatya Valisi Seddar Yavuz Kimdir? Malatya Eski Valisi Seddar Yavuz’un Hayatı ve Kariyeri

Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/207 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Malatya Valiliği'ne atandı. Bu atama sonrasında Seddar Yavuz'un yaşamı ve kariyeri merak edilmeye başlandı. Peki, yeni Malatya Valisi Seddar Yavuz kimdir? İşte hayatı ve kariyerine dair detaylar...

Resmi Gazete’de yayımlanan 2024/207 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kocaeli Valisi olarak görev yapan Seddar Yavuz, Malatya Valiliği’ne atandı. Bu atamanın ardından Seddar Yavuz’un hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, yeni Malatya Valisi Seddar Yavuz kimdir? İşte hayatı ve kariyerine ilişkin detaylar…

Seddar Yavuz Kimdir?

Seddar Yavuz, 1967 yılında Eskişehir’de doğdu. İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini ise Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı ve 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı.

Aile ve Kişisel Bilgiler

Seddar Yavuz, evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Seddar Yavuz’un Kariyer Yolculuğu

Kariyerine Adıyaman Kaymakam Adayı olarak başlayan Seddar Yavuz, birçok ilçede kaymakamlık ve vali yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1993 yılında kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazandı ve asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Sonrasında ise şu görevlerde bulundu:

  • Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı
  • Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı
  • Konya Kadınhanı Kaymakamlığı
  • Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı
  • Antalya Kemer Kaymakamlığı

2008 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görüldü. 28 Ağustos 2009 tarihinde İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevine atandı. Ardından şu valilik görevlerinde bulundu:

  • Uşak Valiliği (2014)
  • Muş Valiliği (2015)
  • Ordu Valiliği (2017)
  • Kocaeli Valiliği (2020)

10 Temmuz 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Malatya Valiliği’ne atanmıştır.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar