Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGündemAhmet Yiğit Yıldırım Kimdir? Ahmet Yiğit Yıldırım Biyorifisi ve Siyasi Kariyeri

Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir? Ahmet Yiğit Yıldırım Biyorifisi ve Siyasi Kariyeri

Ahmet Yiğit Yıldırım hakkında merak edilen tüm detaylar bu yazıda yer alıyor. Yıldırım'ın yaşamı, kariyeri ve nereli olduğu bilgileri derlendi. Ahmet Yiğit Yıldırım'ın yaşam öyküsü ve kariyeri merak ediliyor. İşte Ahmet Yiğit Yıldırım'ın hayatı ve kariyerine dair detaylar...

Ahmet Yiğit Yıldırım hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar bu yazıda bulunuyor. Yıldırım’ın yaşamı, kariyeri ve memleketi hakkındaki bilgiler özenle toplandı. Ahmet Yiğit Yıldırım’ın hayat hikayesi ve mesleki geçmişi merak uyandırıyor. İşte Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yaşamı ve kariyerine dair ayrıntılar…

Ahmet Yiğit Yıldırım Kimdir?

Doğum ve Eğitim Ahmet Yiğit Yıldırım, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincan İliç İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Yıldırım, lisans eğitimini Beykent Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Hollanda Saxion Üniversitesi’nde İktisat eğitimi aldı. Şu anda Beykent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Profesyonel Kariyer Yıldırım, sahibi olduğu yazılım firmasının projeleriyle Türkiye çapında ödüller almıştır.

Ülkü Ocakları ve Siyasi Kariyeri

Ülkü Ocakları ile Tanışma Ahmet Yiğit Yıldırım’ın Ülkü Ocakları ile tanışması ilköğretim yıllarına dayanır. Fatih Cerrahpaşa Ülkü Ocakları’nda ortaöğretim teşkilatlarında aktif görev aldı. Üniversite eğitimi sırasında Ülkü Ocakları Beykent Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.

İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı 2013 Mayıs ayında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevde, gençlerin eğitimine yönelik çeşitli kurslar ve projeler düzenledi.

Eğitim ve Sosyal Faaliyetler İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı döneminde, gençlerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla çeşitli eğitim programları ve sosyal faaliyetler gerçekleştirdi. Bu programlar arasında diksiyon ve hitabet kursları, yabancı dil kursları, grafik tasarımı kursları yer aldı.

Uyuşturucu ile Mücadele “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” kampanyası ile uyuşturucu ile mücadele konusunda paneller ve etkinlikler düzenledi. Yeşilay Cemiyeti ile ortak organizasyonlar yaparak gençleri kötü alışkanlıklardan koruma amacı güttü.

Siyasi Kariyeri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 18 Mart Olağan Kurultayı’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine getirildi. 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge 4. sıra Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar