Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaGündemErdoğan Seçimdeki Başarısızlığın Faturasını Kimlere Kesti? Yeni Dönemde AK Parti'de Neler Olacak?

Erdoğan Seçimdeki Başarısızlığın Faturasını Kimlere Kesti? Yeni Dönemde AK Parti’de Neler Olacak?

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde, AK Parti beklenmedik bir şekilde sandıktan yüzde 35.49 oy oranı ile ikinci parti olarak çıktı. Bu sonuçlar, parti içinde birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Özellikle seçimdeki başarısızlık sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kime fatura keseceği merak konusu oldu.

Parti içinden gelen bilgilere göre, AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un da aralarında bulunduğu 5 görevli ve 3 bakanın istifasının isteneceği iddia edildi. İstifaların isteneceği isimler arasında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Genel Sekreter Fatih Şahin bulunuyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un teşkilata hakim olamadığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun beklenen performansı gösteremediği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın da politika üretemediği gerekçesiyle Erdoğan tarafından başarısız bulunduğu belirtiliyor.

Yeni Dönemde AK Parti’de Neler Olacak?

Geçtiğimiz günlerde yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, seçim sonrası yaşanan başarısızlık nedeniyle 10 ismin masaya yatırıldığı ve bu isimlerle yolların ayrılmasının gündeme geldiği iddia edilmişti. Ancak, henüz resmi bir açıklama yapılmadı. AK Parti içindeki bu gelişmeler, yakın dönemde parti içi dinamikleri nasıl etkileyecek, merak konusu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar