Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele içindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele içindeyiz

Devlet Övünç Madalyaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan resepsiyon ve 55 ilde düzenlenen törenle tevcih edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyonda yaptığı konuşmada, “Emin olunuz şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek, gazilerimizin yüreğini burkacak hiçbir adımın atılmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Tüm terör örgütleriyle sonuna kadar ve tavizsiz bir mücadele içindeyiz. Teröristlerin tamamını da eninde sonunda Allah’ın izniyle bu ülkede imha edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bizi üzen, bu süreçte bizim verdiğimiz şehitlerimizdir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana 300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk. Bu önemliydi. Bu kazanç öyle bir kazançtır ki ancak Çanakkale ile Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz” şeklinde konuştu.

“Şehit ve gazilerimizin yazdıkları destan altın harflerle nakşedilecek”

Erdoğan, “Şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin fedakarlıklarıyla yazdıkları destanın, tarih kitaplarına altın harflerle nakşedileceğine, nesiller boyunca kulaktan kulağa anlatılacağına inanıyorum ve bugünden yarını görür gibiyim. Bu şerefe nail olmak herhalde pek az faniye nasip olur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Elbette ateş düştüğü yeri yakar, bir eşin ve çocukların yürek yangını, annenin babanın evlat acısı, kardeşin hüznü ne tarif edilebilir ne de aynen yaşanabilir ama şundan emin olunuz, milletimiz sizlerin yaptığı fedakarlığın büyüklüğünü çok iyi biliyor.”

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 şehit yakını ve gaziyeDevlet Övünç Madalyalarını tevcih etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki törenle birlikte eş zamanlı 55 ilde yapılan törenle 220 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyası takdim edildi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar