Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaGündemİstanbul’da Necmettin Erbakan fotoğraf sergisi açıldı

İstanbul’da Necmettin Erbakan fotoğraf sergisi açıldı

Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı, Milli Görüş hareketi lideri ve eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fotoğraflarının yer aldığı bir sergi açtı.

İstanbul’da Yenikapı Metro İstasyonu içerisinde açılan sergide, Erbakan’a ait 50 adet fotoğraf sergilendi. Gün boyu açık kalacak olan serginin açılışını, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın ve Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk yaptı. Sergiye Saadet Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılarından Ali İhsan Gündoğdu ve Mustafa Kaya da katıldı.

Açılışta konuşan Aydın, “Bugün ülke olarak, İslam dünyası olarak her birimizi derinden yaralayan, yüreğimizi burkan vahim bir gidişat var. Erbakan Hocamızın 46 yıllık siyasi hayatında ortaya koyduğu vizyona, her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu yıl Erbakan Haftası etkinliklerini, konjonktürle uyumlu olması açısından ‘Savaş değil! Barış, Çatışma değil! Diyalog’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Bu serginin gerçekleşmesinde emeği olan Kadın Kolları Başkanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.

fotoğraf sergisi (1)

ASİLTÜRK: ERBAKAN HOCA, HAK İLE BATILIN MÜCADELESİDİR

Sergiyle hedefledikleri amacı anlatan Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Asiltürk, “Erbakan hoca, hak ile batıl mücadelesinin sembolleşmiş ismidir. Biz bu sergiyle sadece Erbakan hocayı anmıyoruz. Maksadımız da bu değil. Bizim derdimiz anlamak ve anlatmak. O’nun anlaşılmasını sağlamak. Biz gençlere şu mesajı vermek istiyoruz; Eğer inanıyorsanız ve mücadele ediyorsanız Erbakan olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN HAFTASI’NDA YÜZLERCE ETKİNLK

27 Şubat 2011 tarihinde vefat eden Milli Görüş Lideri ve eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, her yıl vefat yıldönümünde Saadet Partisi başta olmak üzere Milli Görüş kuruluşlar tarafından çeşitli etkinliklerle anılıyor. 24 Şubat – 2 Mart tarihleri arası Erbakan Haftası olarak ilan edilmişti. Bu tarihler arasında ülke genelinde yüzlerce anma etkinliği düzenleniyor.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar