Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaGündem15 Temmuz şehitleri için 15 hatim

15 Temmuz şehitleri için 15 hatim

İstanbul Vergi Denetim Kurulu’nda çalışan vergi müfettişleri, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı canları pahasına vatanı koruyan şehitlerin ruhları için hatm-i şerif yaptı. 15 defa hatmedilen Kur’an-ı Kerim’den hasıl olan sevap, 237 şehidin ruhlarına bağışlandı.

Vergi Müfettişleri tarafından 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 237 şehidin ruhuna 15 hatim yaptı. Hatmin duası, Beylikdüzü Evlat Camii’nde 400 vergi müfettişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Hatim duasını imam hatip Abdülhamit Yıldız yaptı.

Program sonunda konuşan İstanbul Vergi Denetim Kurulu Başkanı Mücahit Şirin, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı yapılan hain darbe kalkışmasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için Grup başkanlığı olarak hatim organizasyonu düzenledik.  Ve 15 Temmuz şehitlerinin ruhuna hediye edilmek üzere meslektaşlarımız tarafından 15 hatim okundu. Bu vatan topraklarının 1071 ve 1453’te atalarımız tarafından fethedildiğini, 1915 ve 15 Temmuz’da aziz şehitlerimizin canları pahasına korunduğu, bundan sonra da bizler tarafından korunmaya devam edileceğini herkes görmüştür. Biz şehitlerimize minnettarız ve her duamızda onlara yer vereceğiz. Bu konuda mücadelemiz de yaşadığımız sürece devam edecektir. 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain saldırılar neticesinde vatanımızın birliği ve dirliği için şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

vergi müfettişleri cami

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar