Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemFETÖ okulunda “İsa’ya iman ediyorum” yazısı

FETÖ okulunda “İsa’ya iman ediyorum” yazısı

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından FETÖ’yle bağlantılı olduğu tespit edilen okullarda yapılan baskınlarda Hristiyanlıkla ilgili resimler ve 1 dolarlık banknotlar bulundu. Örgüt üyesi bir öğretmene ait masanın çekmecesinde ise “İsa’ya iman ediyorum” anlamına gelen İngilizce “believe in Jesus” yazıldığı ortaya çıktı.

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından FETÖ’yle bağlantılı okullarda yapılan aramalarda bulunan Hristiyanlıkla ilgili resimler ve 1 dolarlık banknotlar dikkat çekiyor.

667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ’yle bağlantısı tespit edilen okullar, Vergi Denetim Kurulu’nda görev yapan A Grubu vergi müfettişleri koordinatörlüğünde Milli Emlak ve Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri ve tarafından kamulaştırıldı.

isaya iman ediyorum yazısıFETÖ bağlantılı bir okulda yapılan aramada; örgütün üst düzey üyelerine verildiği iddia edilen ‘G’ seri nolu 1 dolar bulundu. Yine okulun öğretmenlerinden birisine ait çekmecede ise Hristiyan keşişliğinin kurucusu kabul edilen 251-356 yılları arasında yaşamış Antoniy Velikiy’in biyografisinin de yer aldığı resim bulundu. Başka bir öğretmene ait bir masanın çekmecesinde de “İsa’ya iman ediyorum” anlamına gelen İngilizce “believe in Jesus” yazıldığı ortaya çıktı. Aynı çekmecede FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in “Muhammed” adlı kitabı çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ ile bağlantılı bin 700 civarındaki özel okula ait binanın devlet okulu olarak hizmet vermesi için çalışmaya başladı. Binlerce dersliği bünyesinde barındıran okulların mülkiyeti Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Hazine’ye devredilmişti. El konulan binaların devlet okulu olarak faaliyet göstereceği belirtiliyor. FETÖ’nün en bilinen okullarından olan İzmir’deki Yamanlar Koleji’ne de el konulmuş, atanan kayyum heyeti ortaokul ve ilkokul bölümlerinin adını 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu-İlkokulu olarak değiştirmişti. (Kaynak: Timuçin Mercanoğlu/Milli Gazete)

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar