Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaEğitimYüz Yüze Eğitimin Şartları Açıklandı

Yüz Yüze Eğitimin Şartları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı.

Tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitim, 6 Eylül’de başlayacak. 1 Eylül-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri yapılacak. Okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenleri için ise 31 Ağustos ‘ta çevrim içi olarak salgın ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler verilecek.

Bakan Özer, “Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek” dedi.

Bakan Özer’in verdiği bilgiye göre, mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecek.

Okulların açılmasıyla kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrencilerle irtibatlı aşı olmamış öğretmen ve personelden haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasının isteneceğini açıkladı. Erdoğan, aşı olmayan üniversite öğrencileri ve üniversite çalışanlarından da düzenli test yaptırmasının isteneceğini bildirdi.

Buna göre, Çarşamba günü itibarıyla öğretmenlerin en az bir doz aşılanma oranı yüzde 80,34, iki doz aşılanma oranı ise yüzde 69,73. olarak belirlendi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar