Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaKültür Sanat‘Yargı’ yine gecenin en çok izlenen dizisi oldu

‘Yargı’ yine gecenin en çok izlenen dizisi oldu

Sevilen dizi ‘Yargı’ dün gece 83. bölümüyle Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluştu. Adliyeye yeni gelen İclal Savcı ile yeni gelişmelerin yaşandığı bölüm izleyicileri ekran başına kilitledi. ‘Yargı’, AB ve 20+ABC1 kategorilerinde gecenin en çok izlenen dizisi oldu. 

Ay Yapım imzalı ‘Yargı’ dizisi dün gece 83. bölümüyle ekranlara geldi. 3 sezondur Kanal D’de Pazar günlerinin vazgeçilmezi haline gelen dizi #Yargı, #Ilgaz ve #Çınar etiketleriyle gece boyu sosyal medya listelerinde yer aldı.

Cennet’in oğlu Yiğit’in öldürülmesiyle ilgili aile ve aynı apartmanda yaşayan bakkalın ifadesi alınırken Yiğit’in bakkalın oğlu olduğu ortaya çıktı. Veterinerin duvarını kırarak Kadir’in sakladığı paraları bulan Osman ve Merdan paralarla eve gitti. Çınar Kadir’in ölmesinde dernektekilerin parmağı olduğunu öğrenmesiyle oradan ayrılmak istese de oradakiler borcunu ödemeden bunun gerçekleşemeyeceğini söyleyip tehdit ettiler. Yiğit’in cinayetiyle ilgili bir gizli tanık olduğu ortaya çıktı. Ilgaz’la aralarındaki gerginlikten daralan Ceylin akşam evde Ilgaz’ın karşısına geçip Fırat’a karşı içinde en ufak bir yarım kalmışlık hissi olmadığını söyledi ve Ilgaz’a bu tavırlarının altında farklı bir sebep mi var diye sordu. Adliyeye yeni gelen Savcı İclal’in talimatıyla sabaha karşı Merdan Kadir’in cinayeti şüphesiyle gözaltına alındı. Talimatı veren Savcı İclal’in Ilgaz’ın eskiden doğuda beraber çalıştığı biri olduğunu öğrenen Ceylin, Ilgaz’a tanışıklıklarının boyutunu sordu. Ilgaz’la beraber emniyete giden Ceylin sorgu odasına girip İclal Savcı ile tanıştığı esnada İclal Savcı tarafından terslendi. Osman Zümrüt’ten gelen telefonla onun evine gitti. Dernektekiler Çınar’dan Ilgaz’ın baktığı Yiğit’in cinayeti dosyasındaki gizli tanığın kim olduğunu öğrenmesini istedi. Çınar adliyeye gidip Ilgaz’ın odasındaki dosyadan gizli tanığın ismini öğrendi. İclal Savcı Merdan’ı serbest bırakırken evinde arama yapılmasını istedi. Merdan evdeki paraları çıkartması için Ceylin’e Osman’ı aramasını söyledi. Ceylin’in evde Ilgaz’la yeniden yaptığı konuşmadan sonra ikili arasında buzlar eridi. Ceylin’lere gelen Yekta Merdan’ı kurtarmak için eczaneden alınan ilaçları buldu ve ikili Laçin’in yardımıyla o ilaçların hangi eczaneden alındığını öğrendi. Eczaneye giden Ceylin ve Yekta eczanenin kamera görüntülerini izlerken Çınar’ı gördüler. Gizli görgü tanığı Mustafa’yı geldiği trenden almaya giden Fırat onu trende ölü buldu. Çınar’la ilgili öğrendiğini Ilgaz’a anlatmak için emniyete giden Ceylin, sorgu odasında Ilgaz ve İclal Savcı’yı konuşurlarken gördü. Onları dinleyen Ceylin, İclal’in Ilgaz’ın karnındaki yara ile ilgili söyledikleri karşısında donup kaldı.

‘Yargı’nın dün akşam yayınlanan 83. bölümü AB’de 5,71 izleme oranı, 15,23 izlenme payı, 20+ABC1’de 5,33 izlenme oranı, 12,86 izlenme payı; TOTAL’de 4,49 izlenme oranı, 10,85 izlenme payı ederek AB ve 20+ABC1 kategorilerinde gecenin en çok izlenen dizisi oldu.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz yer alırken onlara Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Defne Kayalar, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Naşit Özcan, Sermet Yeşil, Ayşegül Cengiz, Ulvi Kahyaoğlu, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan, Merve Ateş, Gece Işık Demirel, Esma Yeşim Gül, Duygu Serin, Tolga Canbeyli, Onur Tekin ve Dilara Çakır gibi usta ve genç isimler eşlik ediyor. Başarılı genç ve usta isimlerden oluşan dizinin kadrosunda Alican Yücesoy ise ‘Polis memuru Fırat’ karakteriyle konuk olarak yer alıyor.

‘Yargı’ yeni bölümüyle Pazar akşamı Kanal D ekranlarında…

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar