Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaKültür SanatVizyonda yer alacak filmler belli oldu 

Vizyonda yer alacak filmler belli oldu 

Sinemaseverlerin merakla beklediği 16 Şubat Cuma günü vizyona girecek yeni filmler belli oldu. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Kral Şakir: Devler Uyandı, Zaferin Rengi, Madame Web, C Takımı, Hatıran Yeter, Bob Marley: One Love ve Dört Kız Kardeş (Four Daughters) filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Komediden bilim kurguya, belgeselden animasyona önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. 16 Şubat Cuma haftasının filmleri Kral Şakir: Devler Uyandı, Zaferin Rengi, Madame Web, C Takımı, Hatıran Yeter, Bob Marley: One Love ve Dört Kız Kardeş (Four Daughters) olacak.

16 Şubat Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının favorilerinden Kral Şakir serisinin yeni filmi Kral Şakir: Devler Uyandı, Şakir ve ailesinin teknoloji ile mücadelesini konu ediniyor. Bir keşif gezisinde keşfedilen, kötü bir taşın içerisine hapsedilen kötü bir savaşçı ünlü bir teknoloji firmasının sahibi Harun’un içine girer. Harun’un yarattığı teknolojik orduyu dünyayı ele geçirmek için kullanır. Şakir ve ailesi de kötü niyetli savaşçının amacına ulaşmasını engellemek için zorlu bir maceraya atılır.
  • Senaristliğini ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstlendiği Zaferin Rengi, Fenerbahçe futbol takımının Harington Kupası kapsamında karşı karşıya geldiği Birleşik Krallık işgal kuvvetleri karma futbol takımına karşı elde ettiği zaferi konu ediniyor. Film, 1919 yılında İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu’da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından olan General Harington Kupası efsanesinin etrafında anlatıyor.
  • Haftanın bilim kurgu filmlerinden Madame Web, hayatlarını tehdit eden bir tehlikeden kurtarmaya çalışan, ileride farklı süper kahramanlara evrilecek üç genç kadının hikayesini konu ediniyor. Sezgisel yeteneklere sahip, paramedik bir sağlık görevlisi olan Cassandra, gelecekte gerçekleşecek olan olayları görmeye başlar. O, geçmişiyle ilgili ortaya çıkan gerçeklerle yüzleşmeye çalışırken, kendisi gibi güçlü yeteneklere sahip olan iki kadınla ilişki kurar. Hayatlarını tehdit eden bir maceradan kurtulmaya çalışan üç genç kadın, başarılı olabilirlerse ileride farklı süper kahramanlara evrilecektir…
  • Yapımcılığını Vahdet Erdoğan’ın, yönetmenliğini Bora Onur’un yaptığı, senaryosunu Barış Başar’ın kaleme aldığı C Takımı, 30 yıldır arkadaş olan altı kişinin yaşadığı maceraları konu ediniyor. İntikam almak için gruba dahil edilen eski mahalle kabadayısı hırsız Necmi, grubun planlarını bozar. Yolun sonunun nereye varacağından bihaber olan grup, kimi zaman engebeli kimi zamansa kolay geçen bu yolculukta kendilerini türlü maceraların içerisinde bulurlar.
  • Senaristliğini ve yönetmenlliğini Ömer Faruk Yardımcı’nın üstlendiği Hatıran Yeter, duyma ve konuşma engelli Baha ve Yeşim’in hayatın farklı engellerine çarpan aşkını konu ediniyor. Çocukluğu yaşıtlarına göre oldukça zorlu geçen ve yalnız kalan Baha’nın hayatı kendisi gibi sağır ve dilsiz olan Leyla ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Birbirlerine aşık olan çiftin önünde aşmaları gereken büyük engeller vardır. Baha, aşklarının meyvesi olan kızları Yeşim’e kavuşmak için büyük mücadeleler vermek zorunda kalacaktır.
  • Bob Marley: One Love, sevgi ve birlik mesajlarıyla nesillere ilham olan Bob Marley’in hayat hikayesini ve müziğini konu ediniyor. Hayatı boyunca türlü engellerle karşı karşıya kalan Bob Marley’in zorlukların üstesinden gelme konusundaki güçlü öyküsünün anlatıldığı filmde, Bob Marley’in devrim niteliğinde olan müziğinin arkasında yatan hikayesi gözler önüne seriliyor.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar