Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaPolitikaÜmit Özdağ'dan 'gizli anlaşma' itirafı

Ümit Özdağ’dan ‘gizli anlaşma’ itirafı

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu öncesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı görüşmeler sonrasında anlaşma sağlamıştı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ anlaşmanın detaylarını Cansu Çamlıbel'e anlattı. Kılıçdaroğlu ile 3 bakanlık konusunda anlaştıklarını söyleyen Özdağ, gizli bir anlaşmanın da olduğunu itiraf etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, T24’ten Cansu Çamlıbel’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. turu öncesi yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan Özdağ, 3 bakanlık sözü aldıklarını söyledi.

Ümit Özdağ’ın gündeme oturan sözleri ise kamuoyuna açıklanmaya gizli yazılı mutabakat itirafı oldu.

GİZLİ MUTABAKAT YAPILDI MI?

-Ama Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararınızı açıklarken İçişleri Bakanlığı konusuna girmediniz. Halbuki o sabah tweet atmıştınız. Ve şimdi burada da Erdoğan’a ilettiğiniz taleplerin başında İçişleri Bakanlığı olduğunu anlattınız. Benim duyduğum Kılıçdaroğlu’ndan da İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık sözü almışsınız. Size o sözü vermiş.

Söz vermek değil, yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı konusunda Kemal Bey’le mutabık kaldık.

-Yani kamuoyuna açıkladığınız yol haritası dışında bir de gizli yazılı mutabakat yaptınız. Doğru mu?

Var tabii, o açıklanmadı. Ben de şimdiye kadar hiç açıklamadım.

“MİT BAŞKANLIĞI İÇİN DE SÖZLÜ ANLAŞMA YAPTIK”

-Burayı bu kadar hızlı geçmeyelim lütfen. Yeniden sormak istiyorum. Kılıçdaroğlu seçimleri kazanması durumunda Zafer Partisi’ne İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlığın yanı sıra MİT Başkanlığı’nı vereceği konusunda yazılı mutabakat imzaladı. MİT Başkanı da Zafer Partisi’nden olacaktı. Doğru mu?

Evet MİT Başkanlığı da. Ama o sözlü anlaşmaydı. Bakanlıklar yazılı mutabakatta vardı.

-Peki siz hangi görevde olacaktınız?

Ben İçişleri Bakanı olacaktım.

-Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi’ne vereceği diğer iki bakanlık hangileri olacaktı?

Şu anda artık önemli değil.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar