Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaGündemTHY Pilotu: Üzerimizden UFO Geçti

THY Pilotu: Üzerimizden UFO Geçti

THY Bodrum-İstanbul seferini yapan uçağın pilotu, kuleye ‘UFO’ uyarısında bulundu. Pilot, “Muhtemelen UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot birden gördük” dedi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) TK2525 sefer sayılı Bodrum-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağı, yolcularını aldıktan sonra 23.30’da havalandı.  Boeing 737-800 tipi uçak,  İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalmaya başladı. Bu sırada uçağın pilotları, tanımlayamadıkları bir cisim gördü. THY Bodrum-İstanbul seferini yapan uçağın pilotu, kuleye ‘UFO’ uyarısında bulundu.  Pilot, “Üzerimizden 2 bin veya 3 bin Feet’ten tanımlanamayan bir cisim geçti ve birden bire kayboldu. Muhtemelen UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot birden gördük.” diyerek kuleyi uyardı.

THY PİLOTU: 2 PİLOT BİRDEN GÖRDÜK

Olay üzerine pilot hemen  Atatürk Havalimanı hava trafik kontrol kulesi ile bağlantıya geçti. Pilotun uyarısı kayıtlara şöyle geçti: “Üzerimizden 2 bin veya 3 bin Feet’ten tanımlanamayan bir cisim geçti ve birden bire kayboldu. Muhtemelen UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot birden gördük.”

EMEKLİ KAPTAN PİLOT BİLİR DE UFO GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞTİ

THY’de yıllarca görev yaptıktan sonra son uçuşunu yaparak emekli olan kaptan pilot İbrahim Bilir de 6 yıl önce Osaka-İstanbul uçuşu sırasında UFO gördüklerini söylemişti.

BİLİR: YAKLAŞAN KUVVETLİ BİR IŞIK GÖRDÜK

2010’daki Osaka-İstanbul seferinde yaşadıklarını İbrahim Bilir, gazetecilere şöyle anlatmıştı: “3 pilot uçuyorduk. Kalkıştan 6 saat sonra 38 bin feet’te (11 bin metre) 4 uçak aynı yönde uçuyorduk. Önümdeki yine THY’nin Şangay’dan gelen uçağı, arkamdaki Lufthansa uçağı vardı. Yaklaşan kuvvetli bir ışık gördük. Çok yakınımıza geldi.

“İNANILMAZ BİR GÜÇ, KUVVET VARDI ONDA”

Gümüş renginde ve bakamıyorsunuz; gözlerinizi açamıyorsunuz. İnanılmaz bir güç, kuvvet vardı onda. Değişik bir şey, yakıyor gözünüzü. Bizim uçaktaki her 3 pilot da gördü. O geldi üstümüze çıktı. Sağ çaprazda üstümüzde devam etti. Bunlar 35-45 saniye arasında gerçekleşti”

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar