Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaGündem"Suriye Sınır Güvenliği Toplantısı"

“Suriye Sınır Güvenliği Toplantısı”

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan'ın başkanlığında, Akçakale ilçesinde “Suriye Sınır Güvenliği Toplantısı” düzenlendi.

Akçakale 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı ziyaretinin ardından Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, başkanlığındaki “ Suriye Sınır Güvenliği Toplantısı” komutanların ve kaymakamların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Vali Ayhan Başkanlığında gerçekleştirilen Suriye Sınır Güvenliği Toplantısına İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Er, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, Ceylanpınar Kaymakamı Emrah Uzun, Vali Yardımcıları, diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda, Akçakale ve Ceylanpınar sınırlarının güvenliğinin daha da artırılması için alınması gereken tedbirler değerlendirilerek gündem maddeleri istişare edildi.

Toplantının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vali Ayhan, “Şanlıurfa’mızda 1 Ocak-30 Haziran tarihleri arasında kaçak göçmenlerin; 945’i sınır dışı edildi,756’sının sınır dışı işlemi devam ediyor. Sınırlarımızın güvenliği için düzensiz göçle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek.” dedi.

Vali Ayhan güvenlik toplantısının ardından Akçakale 3’üncü Hudut Alay Komutanlığındaki askerlerimizle düzenlenen akşam yemeği ile bitirdi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar