Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaGündem“Şimdi gaziantep’e gitme zamanı”

“Şimdi gaziantep’e gitme zamanı”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle TÜRSAB 6. Bölge Yürütme Kurulu (BYK) Başkanları toplantısı, 38 bölge başkanının katılımıyla Gaziantep’te yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, Evliya Çelebi’nin Gaziantep’i “Şehri Ayıntab-ı Cihan” olarak adlandırdığını belirterek, kentin her açıdan çok bereketli bir coğrafyanın tam ortasında yer aldığını söyledi.

Gaziantep’in her taşının altın değerinde olduğunun altını çizen Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Taş işlenip Zeugma’nın mozaikleri yapılmış, ipek işlenip kutnu kumaş yapılmış. Terörle mücadelenin en büyük panzehiri bu salon. Terörün amacı hayatı durdurmaktır. Daha 10 gün önce ABD’nin istihbaratıyla festivallerimizi iptal etmek zorunda kaldık. Toplu nikahımızı iptal ettik. Çünkü bir insanın zerresine zarar gelse bunun vebali hepimizin üzerindedir. Aynı gün ABD’de patlama oldu, bunu nereye koyacağız?”

Gaziantep’e 1 milyon turist getirme hedefi koyduklarına işaret eden Şahin, bunu başarabilmek için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini dile getirdi.

Şahin, şunları kaydetti:

“Böyle büyük bir sermayeyi anlatamıyorsak bu bizim eksikliğimiz. Hayatı durdurmaya çalışan bir anlayışa karşı daha çok çalışmaktan ve hepimizin işini en iyi yapmasından başka çaremiz yok. Alınteri olmadan bir şey olmaz. Eğer 40 ülke tarihini yazmak için benim arşivime girmesi gerekiyorsa, göçler tarihi bu bölgeden yazılıyorsa, savaşlar tarihi, karamanlıklar tarihi bu bölgede yazılıyorsa herkesin gözü üzerimizde. Yapacak çok işimiz var. Gaziantep’e daha çok turist gelmesi için sektör temsilcilerine elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.”

gaziantep-git2“ŞAHİN, BU KENTİN ANNESİDİR”

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da bölgenin her alanda lider kenti konumundaki Gaziantep’i turizm alanında dünya kenti yapmak istediklerini vurguladı.

Çok önemli tarihi, kültürel mekanları barındıran Gaziantep’in turizm pastasından hak ettiği dilimi alamadığını anlatan Ulusoy, “İnsan sevgisiyle dolu olan, tarihin, kültürün, bollukların şehri bu kente ihtiyacımız var. Turizmle ilgili ne yapılması gerekiyorsa el ele vererek ülkemizi ve Gaziantep’i kalkındırmalıyız” dedi.

Türkiye’de 2 yıl önce zirvede olan turizmin oynanan bir takım oyunlar nedeniyle gerilediğini ifade eden Ulusoy, birlik ve beraberliği her konuda olduğu gibi turizmde de en üst seviyede yakalanması gerektiğini belirterek, “Bugün bu toplantı bunun için yapılıyor” diye konuştu.

Fatma Şahin’e kente yaptığı çalışmalar ve verdiği önemden dolayı teşekkür eden Ulusoy, “Kendini bu şehre adamış, o bir Antepli, eski bakanımız, iyi bir anne ve bu kente kendini adamış bir hanımefendi. O bu kentin annesidir Geleceği turizme bağlamış bir kentin yerel yönetim sorumlusu olarak bu işin bilincinde olması beni fevkalede mutlu etti. Huzurlarınızda kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından 38 bölge yürütme kurulu başkanının katıldığı toplantıda Şahin, kentin turizmi açısından önemli olan mekanlarını içeren bir sunum yaptı.

Türkiye ve Gaziantep turizminin gelişebilmesi için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantının sonunda ise “Şimdi Gaziantep’e gitme zamanı” sloganıyla kampanya başlatıldı.

gaziantep-git3

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar