Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaEkonomiSANKO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'ndan Hürriyet Gazetesine özel röportaj

SANKO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’ndan Hürriyet Gazetesine özel röportaj

Hürriyet Gazetesine özel bir röportaj veren SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu,Türkiye’nin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için her alanda üreten bir ülke olması gerektiğini söyledi.

“Pandemi dönemi bize bazı şeyleri gösterdi” diyen Adil Konukoğlu

“Türkiye’nin global tedarik zincirinde daha fazla yer alacağına inanıyorum. Türkiye, Uzakdoğu’nun alternatif üretim üssü olarak pastadan daha fazla pay alacak. Türkiye’nin önünde böyle bir fırsat var.” dedi.Hürriyet Gazetesinden  Elif Ergu Demiral’ın sorularını yanıtlayan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu , “Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep” diyen Abdulkadir (Konukoğlu) Ağabeyimin, kentine ve ülkesine duyduğu güveni, sevgiyi ve bağlılığı, bundan daha net ve anlamlı açıklayacak söz var mı? Bu söz, Sanko olarak yatırım yaparken, önce Gaziantep’te olabilirliğine, yatırımın özelliği nedeniyle Gaziantep’te olmuyorsa komşu illerde, her koşulda Türkiye’de yapacağımızın ifadesi, teminatı ve yol haritasıdır. Olaya sadece ekonomik bakmamak, sosyal boyutu da gözden uzak tutmamak gerekir. Biz hep üreterek yereli kalkındırmayı öncelikle hedefledik” dedi.

Temmuz ayının başında görevi Zeki Konukoğlu’ndan devir alarak SANKO’nun yeni yönetim Kurulu Başkanı olan Adil Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin küresel piyasadaki konumuna ilişkin sorulan soruya cevap vererek,

“Ülkemizin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için her alanda üreten bir ülke olmalıyız. Türkiye’nin kesinlikle Global tedarik zincirinde daha fazla yer alacağına inanıyorum. Türkiye, Çin ve Uzakdoğu’nun alternatif üretim üssü olarak pastadan daha fazla pay alacaktır. Dolayısıyla bu fırsatı değerlendirirsek şirketlerimizin önünün daha da açılacağını öngörmemiz gerekiyor” dedi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar