Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaGündemSaadetli Annelerden İslam Düyasına Çağrı

Saadetli Annelerden İslam Düyasına Çağrı

Saadet Partili anneler, Eminönü Meydanı’nda yaptıkları basın açıklaması ile Suriyeli sığınmacıların durumuna dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde Yunanistan’a geçmek isterken boğularak hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi’nin, vicdanları yaraladığına vurgu yapıldı.

Çocuklarını da yanlarında getiren Saadet Partili kadınlar adına basın açıklamasını Saadet Partisi İstanbul Kadın Koları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk yaptı. Asiltürk, Avrupa ülkelerine sığınmak için yola çıkan göçmenlerden bazılarının yolculukları sırasında hayatlarını kaybettiklerini ve bir sonraki ölüme kadar unutulduklarını söyledi. Asiltürk, “Ülkemizden Yunanistan’a geçmek üzere botlarla yola çıkan insanların yolda hayatlarını kaybetmesi ve bir masum yavrunun kıyıya vuran cansız bedeni, hepimizi bir kere daha derin bir acı ile karşı karşıya bıraktı. Bu acı, kayıtlara hukukun, vicdanın, insanlığın karaya vurduğu gün olarak geçti. Gözyaşları içinde sınırlarda bekletilen insanlar, annelerinin kucağında çaresizce etrafı seyreden masum yavrular, kıyıya vurmuş çocuk cesetleri vicdanlarımızda maalesef karşılık bulamıyor. Kıyıya vuran balıklar için seferber olan insanlık, kıyıya vuran çocuklar olunca kendi vicdanları ile yüzleşmeye cesaret edemiyor” dedi.

İNSANLIK BATI’NIN VİCDANINA BIRAKILMAYACAK KADAR ÖNEMLİ
İnsanlığın Batı’nın insafına bırakılamayacağını söyleyen Asiltürk, “Yüz yıldır tamamı ile birbirinden koparılmak için çok büyük siyasi planlara maruz kalmış bu coğrafya, tarihinin en acı, en zor dönemlerinden birini yaşıyor maalesef. Siyonizmin ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin, yaşadığımız en büyük ve kanlı siyasi proje olarak yürürlükte olduğunu, Milli Görüş camiası olarak biliyoruz. 22 İslam ülkesinin hedefte olduğu bu projenin nihai hedefinin Türkiye olduğu gerçeğini bilen Saadet Partisi olarak, İslam ülkelerinin idarecilerine sesleniyoruz; Siyonist-Batı politikalarının uygulayıcıları olmayı kabul ettiğiniz sürece korkarız ki İslam dünyasının kıyılarına daha çok Aylan Kurdi’ler vuracak. Bu manzara değişmek zorunda. Her bir vicdan kıyıya vuran çocuk bedenlerinin olduğu dünyada, apaçık gözlerimizin önündeki adaletsizlikle mücadele etmek, çırpınmak zorunda; ancak bizler bundan önceki yaşadıklarımızdan da gayet iyi biliyoruz ki, insanlık Batı’nın insafına ve vicdanına bırakılmayacak kadar önemlidir” diye konuştu.

İSLAM ÜLKELERİ BİR ARAYA GELMELİ
İslam ülkelerine de çağı yapan Asiltürk, benzer acıların bir daha yaşanmamasın için İslam ülkelerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Asiltürk, “Ancak bir araya gelerek bir güç, bir karşı duruş oluşturulabilir. İslam ülkelerinde yaşayan bütün halkların ve yöneticilerin bu gerçekten kaçması mümkün değildir. Artık telefonlarımıza gelen SMS’lere yardım mesajları göndererek bu yangını söndüremeyiz, yeni yangınların da önüne geçemeyiz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar