Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaGündemRusya Uzmanı Av. Yusuf Taş: Mektubun zamanlaması iyi

Rusya Uzmanı Av. Yusuf Taş: Mektubun zamanlaması iyi

Rusya Uzmanı Av. Yusuf Taş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin’e gönderdiği mektubu yorumladı. Rusya Uzmanı Taş, mektubun zamanlamasının çok iyi olduğunu söyledi. Ayrıca  krizin 7 ay gibi kısa bir sürede sona erdirilmesinin ise her iki halk arasına soğukluk girmesini önlemesi açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

Rusya Uzmanı Av. Yusuf Taş, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e yazdığı mektup zamanlama açısından tam zamanıydı. Rusya gününde gönderilen mektupla zaten zemin iyice hazırlanmıştı. Türkiye-İsrail yakınlaşması hazırlanırken 1 ay önce Netanyahu’nun Moskova’da Putin’i ziyaretinde bu konu konuşuldu. Ve Putin, ‘Ortadoğu ülkeleri ve komşularımız arasında ne kadar az problem olursa o kadar iyi olur’ sözleriyle Türkiye-İsrail yakınlaşmasını hararetle desteklediğini söyledi. Bunun üzerine Türkiye-İsrail yakınlaşmasının açıklandığı gün Türkiye’nin özür mektubunun Rusya’ya gönderilmesi harika bir zamanlama oldu” diye konuştu.

RUSLAR MEKTUBA SEVİNDİ

Mektuptan Rus halkının da büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Rusya Uzmanı Av. Yusuf Taş,Erdoğan’ın mektubu Rusya’da kesinlikle en yüksek seviyede memnuniyet yarattı. Devlet katında, çok yorum yapılmasa da Rus halkı çok çok mutlu oldu. Bunun yansımasını Rusya’ya giden Türk vatandaşları yakinen göreceklerdir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar