Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemPKK çözüm sürecini istemiyor

PKK çözüm sürecini istemiyor

BaharTürk TV’de Gündem ve Medya programında güvenlik güçlerinin PKK’ya yönelik yürüttüğü operasyonlar ele alındı.


Diyarbakır’ın Sur, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK’nın silah ve patlayıcı mühimmat yığmasında istihbarat zaafiyeti olduğuna dikkat çekildi. Gazeteci Mehmet Hanifi Kılıç’ın sunduğu programda Nihat Bencan ile Times of Turkey Genel Yayın Yönetmeni Hamza Mercanoğlu da yorumcu olarak katıldı.

Çözüm sürecinin PKK tarafından sabote edildiğini söyleyen Mercanoğlu, “PKK terör örgütünün başındaki baronların çocukları ABD’de, İsviçre’de gününü gün ederken mazlum Kürt halkının çocukarını kandırarak dağa çıkartıyorlar. PKK içindeki Kürt çocuklar da bu vatanın evlatları. Bu yönüylede üzülüyorum. Bölgedeki Kürt halkı cesur olmalı. Kendi çocuklarını dağa kaldıran PKK’ya dur diyebilmeli. Çözüm süreci büyük bir fırsattı. PKK bunu istemedi. Çünkü barış, PKK’yı tasfiye eder” dedi.

BÖLGEDE GÜVENLİK ZAAFİYETİ VAR

Güvenlik zaafiyetine vurgu yapan Nihat Bencan da, “PKK bölgeye o kadar mühimmatı nasıl taşıdı. Nereden aldı. Görülüyor ki, PKK bugün yaşananları planlamış. Devletin istihbarat ekiplerinin büyük zafiyeti var” ifadelerini kullandı. Mehmet Hanifi Kılıç ise, “Devlet gücünü göstermekte aciz kadı. Devlet gücünü göstermiş olsaydı PKK, Sur ilçesine o kadar mühimmatı yığamazdı. Burada bir zaafiyet var” diye konuştu.

hamza mercanoğlu

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar