Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaPolitikaÖzgür Özel'den dikkat çeken açıklama: Destek verebiliriz

Özgür Özel’den dikkat çeken açıklama: Destek verebiliriz

AK Parti ve MHP gruplarının Meclis Başkanlığı için aday gösterdiği ve başvurusunu yapan Numan Kurtulmuş, nezaket ziyaretleri kapsamında CHP TBMM Grubundaydı. Ziyaret sonrası CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı açıklamada yarın aday çıkaracaklarını ancak ikinci dönemde Kurtulmuş'u destekleyebileceklerini söyledi. Özel, verecekleri destek için de şartlarını açıkladı.

AK Parti ve MHP tarafından TBMM Başkanlığı’na aday gösterilen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, adaylık için dilekçesini Meclis’e sundu. Kurtulmuş yaptığı açıklamada “Meclis’i çok önemli, çok zor gündemler bekliyor” derken diğer partilerden destek istediğini söyledi.

CHP grubu ziyaret etti

Meclis’teki partilerle görüşeceğini belirten Kurtulmuş, nezaket ziyaretleri kapsamında CHP TBMM Grubunu da ziyaret etti.

Ziyaretin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile kamera karşısına geçen Kurtulmuş açıklamalarda bulundu.

Kısa ama yararlı bir görüşme oldu

Numan Kurtulmuş, “Kısa ama yararlı bir görüşme oldu. Meclisi çok önemli bir gündem bekliyor. Fedakar bir işbirliği içerisinde çalışacağız” diye konuştu.

CHP’den ikinci dönem için şartlı destek

Özgür Özel ise yaptığı açıklamada yarın aday çıkaracaklarını ancak ikinci dönemde Kurtulmuş’u destekleyebileceklerini söyleyerek, “Sayın Kurtulmuş, desteğimizi istedi. Biz yarın aday çıkaracağız. Sayın Kurtulmuş, 2 yıl boyunca tarafsız olursa, biz 2. dönem adaylığında kendisini destekleyebiliriz ve karşısına aday çıkarmayabiliriz” dedi.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar