Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemOsman Zolan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Ak Parti Bursa Başkan Adayı...

Osman Zolan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Ak Parti Bursa Başkan Adayı Osman Zolan biyografisi ve kariyeri

2024 Ak Parti adaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Ocak’ta açıkladı. Ak Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Osman Zolan oldu. Denizli’de yaşayan vatandaşlar tarafından Osman Zolan merak ediliyor.

Ak Parti Denizli Belediye Başkan Adayı açıklanmasının ardından Osman Zolan hayatı ve kariyeri ile ilgili bilgiler araştırılıyor. İşte Ak Parti Bursa Adayı Osman Zolan ile ilgili merak edilenler.

Denizli Ak Parti Belediye Başkan Adayı Osman Zolan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşında? İşte Osman Zolan hayatı ve kariyeri…

OSMAN ZOLAN KİMDİR?

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde 1964 yılında doğan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk öğrenimini Tavas-Garipköy’de, orta ve lise eğitimini ise Isparta – Gönen Öğretmen Lisesi’nde bitirdi.

Akademik eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Başkan Zolan, Denizli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yaptı. Bu dönemde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görevde bulundu. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçilen Başkan Zolan, 2004 ile 2011 seneleri arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, 30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 tarihlerinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 13 Haziran 2019 tarihinde Enerji Kentleri Birliği Başkanlığı görevine seçilen Başkan Zolan, evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar