Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaSporOnlar Türkiye’nin gururu

Onlar Türkiye’nin gururu

Gazeteci Arzu Erdoğral, Türkiye’yi Macaristan’da temsil edecek olan Buz Korsanları Minik Takımı’nın antrenörü Tarık Göçmen ile konuştu.

Buz Hokeyi hiç izlediniz mi bilmiyorum ama çok keyifli bir spor. Bendeniz ilk denemede çok beceriksiz olsam da oynayanların buzda kayışını izlemek muhteşem. Tabi bunun bir de uluslararası boyutu var. Hele ki turnuvalardan Türkiye kupalar ile dönmeyi başarırsa…

Türk Buz Hokeyi 1999’dan 2009’a kadar kendine ancak iki şehirde yer bulabildi Ankara ve İzmit… İşte bu iki hokey merkezinden İzmit’in son yıllardaki başarılarında ise Tarık Göçmen’in katkısı yadsınamaz. Buz hokeyi camiası onu Kocaeli’nin başında tanısa da, Tecrübeli Teknik Adam, A takımlar düzeyinde Kocaeli BB Kağıtspor, Ankara Üniversitesi, Başkent Yıldızları takımlarında şampiyonluğa  ulaştı, Aynı zamanda farklı kategorilerde de çalışan Tarık Göçmen, Kocaeli  BB Kağıtspor, kulübü ile gençler liginde  6 yıl üst üste  şampiyonluk yasayarak  dikkatleri üzerine çekti. Kendisi ile yaptığımız röportajda İstanbul Buz Korsanları Minik Takımı’nın Macaristan’da katılacağı turnuvayı konuştuk.

MİNİKLER MACARİSTAN YOLCUSU

-İstanbul Buz Korsanları Minik Takımı hangi tarihlerde Macaristan’daki turnuvaya katılacak?

4 -5-6 Aralık 2015 tarihinde Macaristan’da yapılacak turnuvaya buz hokeyinde söz sahibi ülkelerden birçok takım katılacak. Bu takımlardan biri de İstanbul Buz Korsanları Minik Takımı olacak.

PİLOT PROJE HAYATA GEÇTİ

-Hedef ve projeleriniz nedir?

Türkiye’de 1 sezonda çok az maç yapan miniklerimizin maç tecrübesini arttırmak için hedeflediğimiz bu maçlar, Türkiye buz hokeyinin geleceğine de çok büyük katkı sağlayacaktır.

Türkiye’de buz hokeyinde 6 kategoride mücadele eden tek kulüp olma unvanını elinde tutan özel  bir kulüp olmanın sorumluluğunun büyük olduğunun farkındalığı ile yaptığımız proje ve çalışmalarımız ailelerinde katkılarıyla büyümekte.

Alt yapıda büyümenin avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. Çocukların daha fazla oynayabilmeleri için bir pilot takim  projemiz var Bu projenin ilk uygulamasını Macaristan’daki turnuvaya 2 takım olarak katılmak ile  başladık.

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ İYİ HOKEY OYNAMAK

-Peki Macaristan’dan başarıyla dönme olasılığı nedir?

Minikler kategorisinde birçok sporcuya sahip olan Buz korsanları spor kulübünün en büyük hedeflerinden biri ise tüm çocukların oynayıp keyif alması sonrası zaten gelecektir.

Macaristan’daki turnuvada öncelikli hedefimiz iyi hokey oynamak . Fakat galibiyet almakta  çocuklarımızın motivasyonunu arttıracaktır, kaldı ki minikler kategorilerinde Avrupa’da skor tabelası bile kullanılmayan ülkeler var. Kazanma endeksli değil de keyif alma arkadaşlık duygularının pekişmesi hedefindedir.

“YÜRÜYEBİLEN HER ÇOCUK BUZA BAŞLAYABİLİR”

-Son olarak buz hokeyine başlama yaşını sorayım size…

Yürüyebilen her çocuk buza başlayabilir.

(Kaynak: Arzu Erdoğral/cafesiyaset)

 

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar