Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaDünyaÖlen Suriyeliler Batı’nın umurunda değil

Ölen Suriyeliler Batı’nın umurunda değil

BaharTürk TV’de Gündem ve Medya programında Rusya’nın Suriye’deki savaşa direkt olarak dahil olması ele alındı. Gazeteci Mehmet Hanifi Kılıç’ın sunduğu programda kanalın genel yayın yönetmeni Nihat Bencan ile Times of Turkey Türkçe Koordinatörü Hamza Mercanoğlu da yorumcu olarak katıldı. Suriye’de iç savaşın başladığı 4 buçuk yıldan bu yana 300 bin kişinin öldüğüne değinen Mercanoğlu, bu acı tablonun Batılı devletlerin umrunda olmadığını söyledi. Mercanoğlu, “Ne Aylan bebek ne de Suriye’de öldürülen binlerce çocuk ne ABD’nin, ne Almanya’nın ne de İsrail’in umrunda değil. Onların gözünde bizler sadece birer sayıyız” dedi.

MERCANOĞLU: OLAYLARA MÜSLÜMANCA BAKMALIYIZ

Times of Turkey Türkçe Koordinatörü Hamza Mercanoğlu, “Türkiye son kaledir. Müslümanlar vatansız bırakılmak isteniyor. Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı feci tablo bizim de başımıza gelebilir, eğer birlik olmazsak. 30-40 yıldır çeşitli komplolarla bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Alevi-sünni, sağ-sol… Şimdi de Türk ve Kürtleri birbirine düşürerek birbirine kırdırmak istiyorlar. ABD Türkleri ya da Kürtleri çok mu seviyor. Hayır. Ne Aylan bebek ne de Suriye’de öldürülen binlerce çocuk ne ABD’nin, ne Almanya’nın ne de İsrail’in umrunda değil. Onların gözünde bizler sadece birer sayıyız. İnsan değiliz onların gözünde. Eğer öyle olmasaydı Suriye’de 300 bin insan ölmezdi. Biz Müslümanız. Olaylara Müslüman olarak bakmadıkça biz bu badireleri atlatamayız. Suriye’dekiler ne kadar insansa Türkiye’dekiler de o kadar insandır. Bizler olaylara İslami değerlerle bakmalıyız” şeklinde konuştu.

BENCAN: SURİYE MESELESİNDE SONA GELİNDİ

Rusya’nın Suriye’ye asker göndermesini ve hava operayonları gerçekleştirmesini ‘sona gelindi’ şeklinde yorumlayan BaharTürk TV Genel Yayın Yönetmeni Nihat Bencan, “4 yıldan beri Suriye’den dünyanın dört bir yanına göç etmeye çalışan insanlar var. Olayın derinliğine inilmesi gerekir. Yürekler acısı bir olay. Bu acının tarifi yok. Bir an önce bu insanlara dünyanın tüm kapıları açılmalı. Siyaset ve çıkar politikalrı bir tarafa bırakılmalı. Rusya’nın bu işe müdahil olması sona yaklaşıldığını işare ediyor. ABD Rusya ve Çin anlaştı bence. Bu işi bitirecekler” die konuştu.

hamza mercanoğlu2

 

 

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar