Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaTeknoloji“Minik Eller Büyük Hayaller”

“Minik Eller Büyük Hayaller”

Kristal Kule'de gerçekleştirilen Scratch Cup Ödül Töreni, 8-14 yaş aralığındaki çocukların hünerlerine sahne oldu. Bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen proje yıl boyunca hem online hem de yüz yüze eğitimler alan çocuklar, sürdürülebilirlik temelli Temiz Enerjim Benim Enerjim teması ile oyunlarını kodladı.

Habitat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Scratch Cup, bu yıl dördüncü kez gerçekleştirildi. Yıl boyunca hem online hem de yüz yüze eğitimler alan çocuklar, sürdürülebilirlik temelli Temiz Enerjim Benim Enerjim teması ile oyunlarını kodladı.

SCRATCH CUP: “TEMİZ ENERJİM BENİM ENERJİM”

Scratch Cup Ödül Töreni 12 Haziran Pazartesi günü Kristal Kule’de gerçekleştirildi. Yıl boyunca hem online hem de yüz yüze eğitimler alan çocuklar, sürdürülebilirlik temelli Temiz Enerjim Benim Enerjim teması ile oyunlarını kodladılar.

8-14 yaş aralığındaki binlerce çocuk yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji ile çevre kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesini önlemek için kodladı! Mentorleri liderliğinde 2-3 kişilik takımlar oluşturuldu.

Adana, İstanbul, İzmir, Van, Uşak, Kocaeli, Ankara, Trabzon olmak üzere 8 farklı şehirden 10 takım finale kaldı. 23 öğrenci, projelerini jürinin değerlendirmesine sundu. Scratch Cup 2023’e ikisi yurtdışı olmak üzere 53 şehirden 1098 başvuru alındı.

8-10 YAŞ KATEGORİSİ

En İyi Proje: Yenilenen Dünyam, İstanbul

Görsel Tasarım: Çevreci Köy, İzmir
Kod Yapısı: Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Kocaeli
Uyarlama: Enerjik Kedi, Adana
Senaryo Ödülü: Temiz Enerji Kaynakları Animasyonu, Van

11-14 YAŞ KATEGORİSİ

En İyi Proje: ChargeUp, Ankara
Görsel Tasarım: Doğayı Korumaya Var Mısın?, İzmir
Kod Yapısı: Yenilenebilir Simgeler, İstanbul
Uyarlama: Temiz Dünyam Benim Dünyam, İstanbul                                            Senaryo Ödülü: Yeşil Enerji, Uşak

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar