Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaKültür SanatMimar Cem Yüksel, Marmara Üniversitesi’nde “Girişimcilik” dersi verdi

Mimar Cem Yüksel, Marmara Üniversitesi’nde “Girişimcilik” dersi verdi

Ayancık Mimarlık ve Geppetto Usta şirketlerinin sahibi ve aynı zamanda TUGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı olan Cem Yüksel, Türkiye’de girişimcilerin karşılaştığı zorluklar ve riskler karşısında neler yapması gerektiğini anlattı.

Genç bir girişimci olan Cem Yüksel, babasından devraldığı işi, girişimci ruhu ve pratik zekası sayesinde daha da ileri taşıdı.

Cem Yüksel’in kısa özgeçmişi şöyle:

Sinop Ayancık’tan 1950’li yıllarda İstanbul’a taşınan tüccar bir ailenin çocuğu olan Cem Yüksel, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Yüksek Gemi İnşa Mühendisi olan babası, 1977 yılında sektörün öncülerinden olan Ayancık Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni kurmuştu. Cem Yüksel, üniversite öncesinde aile şirketinde başladığı iş kariyerine üniversite sonrasında İç Mimar olarak profesyonel olarak devam etti. Kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkan Cem Yüksel, aile şirketinin yanına kendi kurduğu Ayancık Mimarlık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni ve Geppetto Usta markasını ekledi. Sosyal hayatı renkli ve canlı olan Cem Yüksel, sivil toplum kuruluşlarında da etkin görevler üstlendi. Türkiye Girişimci İşadamları Derneği’nin (TUGİAD) yönetim kurulu üyesi olan Cem Yüksel, TUGİAD’da Girişimcilik Komisyonu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir. Okumak ve spor yapmak en büyük hobileridir. Ayrıca üniversitenin iktisat ve sosyoloji bölümlerini de bitirmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Cem Yüksel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar