Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGündemMercanoğlu: PYD’yi destekleyen güçler IŞİD’i de destekliyor

Mercanoğlu: PYD’yi destekleyen güçler IŞİD’i de destekliyor

Times of Turkey dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hamza Mercanoğlu, Ocak ayından bu yana Suriye’den atılan roketlerin hedefi olan Kilis’te, 32. Gün programına konuştu.

Hilmi Hacaloğlu’nun sorularını yanıtlayan Mercanoğlu, Kilis’in stratejik bir bölge olduğuna dikkat çekti ve PYD’nin Suriye’nin Kilis sınırına yerleşmesinin Türkiye açısından büyük bir tehdit olacağını savundu.

Gazeteci Mercanoğlu şu değerlendirmede bulundu:

“Kilis, Şu an da Türkiye’nin Halep’e ve Ortadoğu’ya açılan tek kapısı. Karkamış kapısı tamamen IŞİD’in kontrolünde. Burası Türkiye’nin en kırmızı çizgisi. PYD’nin bu bölgeye yerleşmesi Türkiye için büyük bir kayıp olur. Türkiye, burada IŞİD’in varlığından da rahatsız ama bir strateji yapması gerekiyorsa PYD’nin ABD tarafından terör örgütü ilan edilmesi ve bölgedeki varlığının sona erdirilmesinden sonra IŞİD’in bölgeden gitmesi Türkiye’nin işine yarar. Türkiye, IŞİD’in bölgede kalmasından rahatsız ama PYD’den daha fazla rahatsız. PYD’yi destekleyen güçler, IŞİD’i de destekliyor.  IŞİD, ABD ve diğer küresel güçlerden bağımsız bir örgüt değil.”

32. Gün programını buradan izleyebilirsiniz.

http://www.32gun.com/video/izle/fikri-takip-fuzelerin-golgesinde-kilis

hamza mercanoğlu2

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar