Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGündemMemur-Sen Gaziantep Şube Başkanlığına Ahmet Gök seçildi

Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanlığına Ahmet Gök seçildi

Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanlığı seçimleri bugün yapıldı. Eğitim-Bir-Sen Mehmet Akif İnan Toplantı Salonu’nda gerçekleşen oylamada Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkan’ı Ahmet Gök oy çokluğuyla Memur-Sen İl Başkanlığına seçildi. 

Halen Eğitim-Bir Sen Gaziantep Şube Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Gök’ün Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanlığına seçilmesi, üyeler arasında memnuniyetle karşılandı.

Memur-Sen Konfederasyonu 11 hizmet kolundan oluşmaktadır. Bunlar arasında Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen ve Sağlık-Sen bulunmaktadır. Bugün yapılan seçimde Memur-Sen İl Başkanlığı görevine getirilen Ahmet Gök eğitimci kökenli olup,  ilim Yayma Cemiyeti, Veren El Derneği, İHH, Cihannuma gibi sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Gök, halen Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Gök “Memur-Sen camiasının şahsıma göstermiş olduğu teveccüh, beni daha fazla sorumluluk ve mesuliyet altında bırakmıştır. Onların bana duymuş olduğu güven ve teveccühe saygı duyuyorum ve kurumumuza bağlı bulunan tüm üyelerimizin sendikal hakları ve mesleki hayatlarının iyileştirilmesi konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sendikal mücadelemizi emeğin, alın terinin, ekmeğin daha değerli olduğu Türkiye vizyonu ile yürütüyoruz. Ekmeğin hakça bölüşülmesini, emeğin hakkının verilmesini, kamu görevlilerine yönelik yasakların sona ermesini, sendikal misyonumuz olarak görmekteyiz. Memur-Sen ailesi olarak büyük ve yeni Türkiye hedefinde milletimizle birlikte yol almaktan, dünyada zulmün bitmesi adına mazluma destek olmaktan, zalime ve zulme karşı çıkmaktan, sömürü düzenine direnmekten vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Emperyalizm, kapitalizm ve Siyonizm’in dünyayı hapsetmek istediği kan, zulüm ve sömürü düzeninin ‘önce insan’ ve ‘mutlaka insan onuru’ diyenlerin el birliğiyle yıkılacağına inanıyorum” dedi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar