Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaPolitikaKemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

CHP'de Ekrem İmamoğlu'nun başlattığı 'değişim' çağrıları sürerken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında İmamoğlu hakkında net konuştu. Kılıçdaroğlu, "İmamoğlu görevine devam edecektir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim yenilgisinin ardından ikinci defa ekran karşısına çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye yakınlığıyla bilinen TELE1 kanalının canlı yayın konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu canlı yayında Ekrem İmamoğlu’nun sorusuna net bir cevap vererek İmamoğlu’nun önünü bir kez daha kesti.

“İMAMOĞLU GÖREVİNE DEVAM EDECEKTİR”
Kılıçdaroğlu, “İBB’yi asla AK Parti’ye teslim etmem, İmamoğlu görevine devam edecektir.” dedi.

“TARTIŞMA BİTMİŞTİR, ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun canlı yayında Ekrem İmamoğlu’na yönelik ifadeleri şu şekilde:

Herkes cumhurbaşkanı adayı olabilir. İmamoğlu da aday olabilir. Şirketler ayrıdır. Partiler ayrıdır. Ekrem Bey elbet de aday olabilir, başarılı bir isimdir. Son seçimler biz 22 ilçeyi aldı. O ilçeler ve İBB Meclisi alınır. Ama ben asla ve asla halkın oylarıyla alınmış bir belediyeyi AK Parti’ye teslim etmem! Yani Ekrem İmamoğlu görevine devam edecektir… Düşüncemi açıkladım, tartışma bitmiştir. Önümüze bakacağız.

Tele 1 canlı yayınına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisiyle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Kaybettiği Cumhurbaşkanlığı Seçimi’ni bir başarısızlık olarak görmediğini belirten Kılıçdaroğlu, pek çok ilden milletvekili çıkardıklarını söyledi.

AK Parti’nin sürekli oy kaybeden bir parti olduğunu da vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Yerel seçimlerde başarılı olacağız” dedi.

“Bugüne kadar milletvekili çıkaramadığımız pek çok yerden vekil çıkardık. Rize bunlardan biri” diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Yerel seçimlerde başarılı olacağız. AK Parti sürekli oy kaybeden bir partidir. Biz bugüne kadar milletvekili çıkaramadığımız pek çok yerden milletvekili çıkardık. Rize bunlardan birisidir, Kars, Diyarbakır bunlardan birisidir..

“BÜYÜK BİR BAŞARISIZLIK, MAHVOLDUK FALAN FİLAN YOK ÖYLE BİR ŞEY”

Büyük bir başarısızlık, mahvolduk falan filan yok öyle bir şey. Tam tersine parti çalıştı, seçimlerde belli bir olgunluk içinde belli bir çizgiyi yakaladı.

CHP umudu tüketen bir parti değildir. CHP kapandığı zaman bile küllerinden yeniden doğan bir partidir. Bizim umutsuzluğa kapılma gibi bir geleneğimiz yoktur. Biz her dönemde küllerinden doğan, demokrasiyi savunan bir partisiyiz.

“BİZ TEK ADAM PARTİSİ DEĞİLİZ”

PM’de MYK’da rahatlıkla tartışabiliriz. Biz tek adam partisi değiliz. Kurallarını gereğini yapan bir partiyiz. Düşüncemi açıkladım, tartışma bitmiştir. Önümüze bakacağız.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar