Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGündemKaya Sabancı Kimdir? Kaya Sabancı'ya Ne Oldu, Sağlık Durumu Nasıl?

Kaya Sabancı Kimdir? Kaya Sabancı’ya Ne Oldu, Sağlık Durumu Nasıl?

Sabancı ailesinin en az tanınan ve gözlerden uzak kalan üyelerinden biri olan Kaya Sabancı, Bodrum'da Vedat Aşçı tarafından saldırıya uğradığı yönündeki iddialarla gündeme geldi. Peki, Kaya Sabancı kimdir ve sağlık durumu nasıl?

Sabancı ailesinin en az tanınan ve gözlerden uzak kalan üyelerinden biri olan Kaya Sabancı, Bodrum’da Vedat Aşçı tarafından saldırıya uğradığı yönündeki iddialarla gündeme geldi. Peki, Kaya Sabancı kimdir ve sağlık durumu nasıl?

Kaya Sabancı Kimdir?

Kaya Sabancı, Hacı Mehmet Sabancı’nın oğlu ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren YASA Holding’in sahibi Yalçın Sabancı’nın kardeşidir. 2004 yılında oğlu Cem Sabancı’nın trajik ölümünün ardından Kaya Sabancı, hayatını Amerika’da sürdürmeye başladı. Miami’de kurduğu Kasa International Corp. adlı şirket ile iş dünyasındaki faaliyetlerine devam eden Sabancı, ticaret hayatındaki başarısını sürdürüyor. Tatil zamanlarını ise genellikle Türkiye’nin Ege kıyılarında değerlendirmeyi tercih ediyor.

Kaya Sabancı’ya Ne Oldu?

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre, Bodrum’da bir mekanın ‘Yaza Merhaba’ partisinde Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı arasında yaşanan tartışma, hastanede son buldu. İddialara göre, Vedat Aşçı’nın yumruk attığı Kaya Sabancı, aldığı darbe ile yere düştü ve ardından korumalarının saldırısına uğradı. Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, Vedat Aşçı ve korumaları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Kayran, müvekkilinin hiçbir suçu olmadığını ve saldırının kasıtlı olduğunu ifade etti.

Kaya Sabancı’nın Sağlık Durumu Nasıl?

Hastaneye kaldırılan Kaya Sabancı’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Gözüne ve başına darbe alan Sabancı, tedbir amaçlı bir süre hastanede tutuldu. Bodrum Amerikan Hastanesi’nde yapılan tetkikler ve tedaviler sonrasında, iş insanının bu akşam hastanede müşahede altında tutulacağı açıklandı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar