Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaKültür Sanatİstanbul’da 10 farklı yerde Necmettin Erbakan fotoğraf sergisi açılacak

İstanbul’da 10 farklı yerde Necmettin Erbakan fotoğraf sergisi açılacak

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 5’inci sene-i devriyesi dolaysıyla Saadet Partisi İstanbul il ve ilçe teşkilatlarının İstanbul’da 10 farklı noktada fotoğraf sergisi açacağı bildirildi.

Milli Görüş Lideri ve eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a ait onlarca fotoğrafın yer alacağı sergilerden ilki 21 Şubat Pazar günü Arnavutköy ilçe meydanında olacak. Daha sonra aynı sergi diğer ilçelerde de açılacak.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, sergilerin yapılacağı yerler şöyle sıralandı:

22 Şubat Pazartesi günü Kartal ilçe meydanı, 25 Şubat Perşembe günü Yenikapı metrosu, 26 Şubat Cuma günü Üsküdar vapur iskelesi, 27 Şubat Cumartesi günü Eminönü Meydanı, 29 Şubat Pazartesi günü Gaziosmanpaşa ilçe meydanı, 2 Mart Çarşamba günü Bahçelievler ilçe meydanı, 3 Mart Perşembe günü Başakşehir ilçe meydanı, 4 Mart Cuma günü Sultanbeyli ilçe meydanı, 5 Mart Cumartesi günü Ümraniye ilçe meydanı.

PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN KİMDİR?

1969 yılında Konya’dan bağımsız milletvekili olarak siyasete giren Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi genel başkanlık görevlerinde bulunmuş, 28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasında Başbakanlık yapmıştır. Vefatından kısa bir süre önce siyasi yasağı kalkan Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı iken 27 Şubat 2011 tarihinde vefat etmiştir.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar