Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaDünyaİsrail Mescid-i Aksa’yı yıkmak istiyor

İsrail Mescid-i Aksa’yı yıkmak istiyor

Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hüsam Ebu Leyl, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın ve engellemelerini Times of Tukey’e anlatıı.

İsrail’in Kudüs ve genel olarak Filistin’deki Müslümanlar üzerinde baskıyı artırdığına dikkat çeken Leyl, İsrail’in asıl amacının Mescid-i Aksa’yı yıkmak olduğunu söyledi. Leyl, “İsrail, Mescid-i Aksa’yı yıkıp iddia ettikleri Süleyman mabedini çıkartmak istiyor. Biz de diyoruz ki, Mescid-i Aksa’nın tamamı bizim. İsrail askerleri her gün Mescid-i Aksa’ya geliyor ve namaz kılan gençlerimize vuruyorlar. Biz de buna karşılık veriyoruz” dedi. Öte yandan Mescid-i Aksa’ya yönelik işgalci İsrail’in engellemelerine Müslümanları tepkisiz kalmakla suçlayan Leyl, “Gazze savaşında tüm Müslümanlar harekete geçmişti ama bunu Mescid-i Aksa’nın işgalinde göremiyoruz. Müslümanların asıl bunun için harekete geçmesini bekliyoruz” diye konuştu.

İNTİFADAYA GELMEK İSTEYENLER ENGELLENİYOR

Üçüncü intifadanın başladığını söyleyen Leyl, “Üçüncü intifada başladı. İsrail, Mescid-i Aksa’yı korumak için gelecek Müslümanlardan korkuyor. Bunun için de Mısır ve Ürdün sınırlarından girişleri zorlaştırıyorlar. Dolayısıyla diğer ülkelerden intifadaya katılmak için gelecek Müslümanlar Kudüs’e giremediğinden bu intifadada en fazla Filistinliler yer alacak” dedi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar