Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaEkonomiİnşaat sektöründe iddialıyız

İnşaat sektöründe iddialıyız

Bims hakkında bilgi verir misiniz?

Murat Oktay “Bims bir çeşit madendir ve ülkemizde nadir yerlerde bulunan bir maden olup, en çok Bitlis ve havalisinde bulunmaktadır. Saf  Bims bizim kendi üretimimizdir ve tüketiciye aracısız olarak sunmaktayız. Fiyat, kalite, sağlamlık ve kullanışlılık açısından tuğla ve briket gibi yapı malzemelerinden daha verimli ve sağlıklıdır. Maliyet açısından da daha ucuza gelmektedir. Özellikle son yıllarda inşaat sektöründe daha fazla rağbet görmeye başlamasının ana sebeplerinden bazıları bunlar olmakla birlikte ayrıca “ısı yalıtımı” gerektirmediği için, hem artı bir maliyet farkını ortadan kaldırıyor hem de olası bir deprem riskine karşı sağlamlık oluşturuyor.”

SAF BİMS TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜRETİCİLERİNDENDİR

-Günlük üretim kapasiteniz ve hedef kitleniz konusunda bilgi verir misiniz?murat oktay1

Bitlis ili Ahlat ilçesinde 38.000 m2 üzerinde kurulu bulunan SAF BİMS fabrikası yıllık 40.000.000 adet üretim kapasitesi ile,19.196 dönüm pomza maden sahasına sahip sektörde Türkiye’nin en büyük BİMS fabrikalarındandır. hedef kitlemiz ve satış potansiyelimiz hakkında şunu söyleyebilirimki, iç piyasaya ürün yetiştirmekte zorlanıyoruz. Talep çok yoğun geliyor, Türkiye’nin hemen, hemen her bölgesinden Bims istiyorlar ve tüm taleplere yetişmeye çalışıyoruz. Bununla birlikte Kuzey Irak’a ihracatımız var. Diğer Ortadoğu ülkelerinden gelen talepleri şimdilik değerlendirip bir sonuca bağlamak üzereyiz. Bize gelen bu talepler eşliğinde kapasite artırımına gitmeyi planlıyoruz. Maden ocaklarımızın sayısında ve makine ekipman parkurumuzda artış yaparak, günlük üretim kapasitemizi iki katına kadar çıkartmayı ve yeni bayilikler vermeyi düşünüyoruz.”

DÜRÜST İŞ YAPAN HER ZAMAN KAZANIR

-İnşaat sektörünün mevcut durumuyla ilgili neler söyleyebilir siniz?

İnşaat hususunda devletimiz elinden gelen tüm kolaylıkları sağlamaktadır. İnşaat firmalarının işlerini kolaylaştırmak konusunda birçok bürokratik lüzumsuz işlemleri ortadan kaldıran devlet, bu konuda müteahhitlere çeşitli kolaylıklar sağlamıştır. Son zamanlarda Yerel yönetimlerinde TOKİ ile birlikte yeni projeler üretmesi, sektör açısından devasa bir potansiyel oluşturmuştur. Özel inşaat yapımları hızla devam ediyor, yani piyasa da bir durgunluk olmamakla birlikte, ülkemize göç eden Suriyeli ve diğer sığınmacıların da kazandırdığı bir katma değer vardır. Konut ihtiyacına paralel olarak, inşaat sektörü de her gün biraz daha büyüyerek gelişmektedir.  İşin en önemli kısmı üretimi yasaların belirlediği kriterlere uygun yapma meselesidir. İşini güzel yapan her sektörde başarılı olur, inşaat sektörü de böyledir. Potansiyel ve kazanç her zaman mevcuttur ama işini dürüst ve düzgün yapanlar için.” dedi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar