Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaMagazinİnci Taneleri Dizisine Gelen Nehir Kimdir? İnci Taneleri Nehir Sera Kutlubey Kimdir?

İnci Taneleri Dizisine Gelen Nehir Kimdir? İnci Taneleri Nehir Sera Kutlubey Kimdir?

Kanal D'nin sevilen dizisi İnci Taneleri, her hafta yeni bölümleriyle ekranlarda yerini alıyor. Dizinin başrollerinde usta oyuncular Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü ve Selma Ergeç gibi isimler bulunuyor. Son bölümlerde dizinin kadrosuna katılan Nehir karakteriyle dizide yeni bir soluk getiriliyor. Peki, Nehir karakterini canlandıran Sera Kutlubey kimdir?

Nehir Kimdir?

İnci Taneleri’ne sonradan dahil olan Nehir karakteri, Azem’in kızı olarak hikayeye dahil oluyor. Azem’in bir süre önce oğlu Cihan ile yeniden bir araya gelmesinin ardından Nehir’in diziye katılması izleyiciler tarafından merakla bekleniyor.

Sera Kutlubey Kimdir?

Nehir karakterini canlandıran genç oyuncu Sera Kutlubey, 24 Ekim 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde başlayan Kutlubey, oyunculuk kariyerine 2016 yılında Kehribar dizisi ile adım atmıştır. Ardından Babam ve Ailesi, İsimsizler ve Zalim İstanbul gibi önemli projelerde yer almıştır.

Özellikle 2019-2020 yıllarında Zalim İstanbul dizisinde canlandırdığı “Cemre Yılmaz” karakteriyle geniş kitleler tarafından tanınmış ve beğeni toplamıştır. 2022-2023 yılları arasında yayınlanan İyilik dizisinde de “Damla” karakteriyle başarılı bir performans sergilemiştir.

Oyunculuğunun yanı sıra yazarlık da yapan Kutlubey’in ilk romanı “Plüton’un Düş’üşü” 2022 yılında okurlarla buluşmuştur.

Kutlubey’in başarılı oyunculuk performansı, 2023 yılında 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde “en iyi dizi çifti” ödülünü Zalim İstanbul dizisindeki rol arkadaşıyla birlikte kazanmıştır. Ayrıca 2020 yılında Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri’nde “Yılın En İyi Kadın Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar