Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaGündem80 kilodan 200 kiloya çıkan kadın devletten yardım istiyor

80 kilodan 200 kiloya çıkan kadın devletten yardım istiyor

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak geldiği Şanlıurfa’da çadır kentte kalan Safa Kuveytır, hormon bozukluğu nedeniyle 200 kiloya çıktı.

 

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde, 200 kiloya ulaştığı için kaldığı kamptaki çadırdan çıkamayacak duruma gelen 32 yaşındaki Suriyeli kadın, sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. 

Safa Kuveytır, yaklaşık 2 yıl önce, ülkesindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye’ye sığındı. Daha sonra eşi ve 4 çocuğuyla Viranşehir’de çadır kente yerleştirilen Kuveytır, bir süre sonra kilo almaya başladı. Doktorların hormon bozukluğu teşhisi koyduğu Suriyeli kadın, hastalığı nedeniyle 80 kilodan 200 kiloya çıktı.

Kuveytır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aşırı kilolarından kaynaklanan sağlık sorunları yaşadığını söyledi. Kilosu ve 190 santimetrelik boyu nedeniyle MR cihazına sığamadığını dile getiren Kuveytır, son 2 ayda 20 kilo aldığını ifade etti.

Son zamanlarda ayakta dahi duramadığını anlatan Kuveytır, şöyle konuştu: “Birçok ihtiyacımı karşılayamıyorum, ailem ve komşularım yardım ediyor. Böyle giderse kilolarım nedeniyle yerden kalkamayacak duruma geleceğim. Şimdiden cildimde çatlamalar oluştu. Yüzümün şekli değişmeye başladı. Aynaya bakmaktan korkar oldum. Ayak ve ellerim şişiyor, yürüyemiyorum. Çoğu zaman dışarı dahi çıkamıyorum. Bir an önce tedavi olmak istiyorum. Sağ olsun buradaki yetkililer ilgileniyor, yardımcı oluyor. Tedavi için yetkililerden destek bekliyorum.”

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar