Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGündemİDDEF, Ümmetin Renkleri’ni 3’üncü kez Türkiye’de buluşturuyor

İDDEF, Ümmetin Renkleri’ni 3’üncü kez Türkiye’de buluşturuyor

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Ümmetin Renkleri” adlı program, on binlerce kişinin katılımıyla üç farklı şehirde yapılacak. Sakarya, Trabzon ve İstanbul’da düzenlenecek olan etkinlikler öncesi İDDEF, İstanbul’da düzenlediği toplantıda detayları basın mensuplarıyla paylaştı.

İstanbul’da Topkapı Eresin Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan İDDEF Genel Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu, “İnsana ve insanlığa değer veren hizmet anlayışıyla tüm coğrafyalarda eğitim, irşad, insani yardım ve kalkınma faaliyetlerinde bulunan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) yurt dışındaki medreselerinden davet ettiği hoca ve öğrencilerini 3’üncü kez Türkiye’de siz değerli halkımızla buluşturmaktan onur ve mutluluk duymaktadır” dedi.

Üç kıtada, 28 ülkede faaliyet gösterdiklerini söyleyen Ustaosmanoğlu, “İDDEF olarak Kazakistan’dan Gine’ye, Pakistan’dan Bosna’ya Asya, Avrupa ve Afrika’daki 28 ülkede bulunan 41 medresesinde 256 hoca ve 6205 talebe ile eğitim ve irşad faaliyetlerine devam ederken diğer taraftan su kuyuları, sağlık hizmetleri, insani yardım ve kalkınma türü projelerle bölge halklarının ihtiyaçlarını giderme çabası içerisindeyiz” diye konuştu.

İDDEF BASIN TOPLANTISI (3)

Ümmetin Renkleri etkinliği hakkında bilgi veren Ustaosmanoğlu, yurtdışından katılacak misfirlere de büyük önem verdiklerini ifade etti. Ustaosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yurtdışından gelen hoca ve talebelerimizin Kur’an tilaveti, ilahi, kaside ve çeşitli gösteriler ile performans sunacakları organizasyonumuz bu sene İstanbul, Sakarya ve Trabzon illerimizde gerçekleştirilecektir. 10 Nisan Pazar akşamı saat 17.00’de Sakarya’da Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek program ile açılışını yapacağımız organizasyonun ikinci ayağı 16 Nisan Cumartesi akşamı saat 16.00’da Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda yapılacaktır. Final programı ise 23 Nisan Cumartesi akşamı saat 17.00’da İstanbul Fatih Karagümrük Stadyumu’nda gerçekleştirilecektir. Tüm organizasyon süreci içerisinde misafir öğrenci ve hocalarımız Türkiye’nin çeşitli tarihi ve kültürel mirası ile tanıştırılacak ve halkımızın misafirperverliğine tanık olmaları sağlanacaktır.”

ON BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA 3 FARKLI ŞEHİRDE

İDDEF tarafından Sakarya, Trabzon ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Ümmetin Renkleri” adlı program kapsamında yurtdışından gelen hoca ve talebeleri; Kur’an tilaveti, ilahi ve kasideler seslendirecekler.

Ümmetin Renkleri etkinlikleri; 10 Nisan Pazar günü saat 17.00’da Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda, 16 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda, 23 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’da İstanbul Fatih Karagümrük Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

İDDEF, 28 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Kazakistan’dan Gine’ye, Pakistan’dan Bosna’ya, Asya, Avrupa ve Afrika’daki 28 ülkede bulunan 41 medresesinde 256 hoca ve 6205 talebe ile eğitim ve irşad faaliyetleri gerçekleştiriyor. Ayrıca ihtiyaç duyulan ülke ve bölgelerde su kuyuları, sağlık hizmetleri, insani yardım ve kalkınma projeleri gerçekleştiriyor.

İDDEF BASIN TOPLANTISI (1)

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar