Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemGAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR VİZYON PROJELERİYLE İLKLERE İMZA ATTI

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR VİZYON PROJELERİYLE İLKLERE İMZA ATTI

Güneydoğu’nun en çok göç alan ili Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapan Fatma Şahin, göreve geldiği günden itibaren söz verdiği projeleri tek tek gerçekleştiriyor.
Bu kapsamda sanayi, ticaret, turizm ve tarih kenti Gaziantep’in en büyük sorunlarının başından gelen trafik sıkıntısını çözmek için yol ve kavşak projelerini hızlandıran Şahin, Kahraman Emmioğlu, Bedri İnce Tahtacı, Asım Güzelbey ve Gaziantep’in ilk, Türkiye’nin ise tek taraf çekimle en uzun art germe köprüsü olma niteliği taşıyan Şahinbey Köprülü Kavşağı’nı yaptı.
Ayrıca, trafiğin rahatlaması için alternatif yollarda yapan belediye, bu kapsamda yollardaki kaldırımları küçültürken, bazı yolları genişletti.Kent trafiğine alternatif çözümler üretmeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki bazı kavşaklarda sola dönüşleri yasakladı.Sola dönüş yasakların yürürlüğü girmesiyle trafikteki akışın sağlanması vatandaşı memnun ederken, yaklaşık yüzde 50 oranında da trafikte rahatlama oldu.
Öte yandan sokak sağlıklaştırma projelerine de devam eden Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek caddelerinden Gazi Muhtar Paşa’nın da çehresini yeniledi. Merkezin yanı sıra ilçe ve köylerde de yol genişletme, asfaltlama,arazide yol açma çalışmaları yapıldı.
Çalışmalar kapsamında 1 milyon 45 bin 886 ton sıcak asfalt serimi, 733 bin 369 ton sıcak asfalt yama, 989 kilometre sathi kaplama, 1 milyon 779 bin 256 ton sıcak asfalt kullanılarak, toplamda 1,378 kilometre yolda çalışma gerçekleştirildi. Ayrıca 227 kilometre imar yolu yapıldı. 201 kilometre imar yolunun ise çalışmaları devam ediyor.
Ulaşım ana planında birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kente metro hattı yapımı için çalışmalarını hızlandırdı.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar