Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaDünyaEroğlu destek istedi

Eroğlu destek istedi

KKTC’de yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminden en fazla oyu alarak ikinci tura kalan CumhurbaşkanıDerviş Eroğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret ederek destek istedi.

Eroğlu, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Yorgancıoğlu ile Cumhurbaşkanı-Başbakan ilişkisi içinde haftalık düzenli görüştüklerini ve gayet samimi ilişki içinde olduklarını belirtti.

Destek kararının parti organlarına ait olduğunu söyleyen Eroğlu, bu akşam yapılacak Parti Meclisi görüşmesinin ardından CTP-BG’nin kararını açıklamasını beklediğini söyledi.

Seçimi kaybeden adaylarla da diyalog kuracağını kaydeden Eroğlu, adaylardan Sibel Siber ve Kudret Özersay’la görüşüp seçimi birlikte değerlendireceklerini belirtti.

“Mühim olan bu seçimde KKTC devletine, halkına hizmet etme düşüncesiyle yola çıkan aday olan arkadaşların kavgasız, gürültüsüz bu seçimleri bitirmesiydi” diyen Eroğlu, hedeflerinin Kıbrıs sorunuyla ilgili Mayıs ayında başlayacak müzakerelerde yıl sonuna kadar anlaşmaya varmak olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, seçim biter bitmez müzakere masasına oturup halkın haklarını savunacak bir liderin seçimi olduğunu anlatan Eroğlu, “İnanıyorum ki Pazar günü yapılacak seçimlerde katılım çok daha yüksek olacaktır” dedi.

CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Yorgancıoğlu ise cumhurbaşkanı adayları Mustafa Akıncı ve Eroğlu’nun ziyaretlerinde seçilmeleri halinde neler yapacaklarını paylaştıklarını söyledi. Yorgancıoğlu, hangi adayı destekleyeceklerini akşam yapacakları parti meclisi görüşmesinin ardından açıklayacaklarını söyledi.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar