Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGündemErbakan Hoca manevi kalkınmaya büyük önem verdi

Erbakan Hoca manevi kalkınmaya büyük önem verdi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen “Prof. Dr. Necmettin Erbakan: Gençlik ve Aksiyon” başlıklı konferansta konuşan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, “Erbakan Hocamız manevi kalkınmaya büyük önem vermiştir” dedi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Fikir ve Aksiyon Kulübü tarafından üniversitenin Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programa, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Konferansın yapıldığı salonun girişinde Erbakan hocanın fotoğraflarının yer aldığı bir sergi açıldı. Programın açılışında ev sahibi olarak selamlama konuşması yapan Fikir ve Aksiyon Kulübü Başkanı Fatih Usame Yetim, “Erbakan’ı anlamak için heyecan olmalıdır. Vefatının 6’ncı sene-i devriyesinde hocamızı rahmetle ve saygıyla anıyoruz” dedi.

11 AYDA EKONOMİYİ ŞAHLANDIRDI

Programda Milli Görüş Lideri Erbakan hocayı anlatan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, “Erbakan hocamız adil düzen, havuz sistemi, faizsiz ekonomi, manevi kalkınma gibi önemli kavramları sürekli gündeme getirmiştir. İktidara geldiğinde havuz sistemini hayata geçirmiş ve devlet kurumlarının bütçesini ortak havuzda toplamıştır. 11 aylık Başbakanlık döneminde havuz sistemi başarılı bir şekilde uygulanmış ve faiz oranları düşmüş, bütçe denk olmuştur” dedi.

MANEVİ KALKINMAYA ÖNEM VERDİsalih turhan (2)

“Erbakan Hocamız manevi kalkınmaya büyük önem vermiştir” diyen Turhan, Erbakan hocayla geçen bir anısını şöyle anlattı: “AGD’de ortaöğretim başkanıydım. Erbakan hocamız aradı, sabah haberleri izlemiş, Bursa’da iki lise öğrencisi kız arkadaş yüzünden kavga etmişler ve biri ölmüş. Hocamı o sınıfta AGD temsilcimiz olup olmadığını sordu. Ben de okulda temsilcimiz var ama o sınıfta yokmuş cevabını verdim. Hocamız, ‘eğer o sınıfta AGD’nin bir temsilci olsa ve kız davasının inancımıza uygun olmadığı anlatsaydı belki de o iki genç kavga etmeyecekti’ dedi. Yine başka bir tarihte ODTÜ’lü kız ve erkek öğrenciler evde doğalgaz sızıntısından zehirlenmişti. Hocamız aradı ve o sınıfta temsilcimiz olup olmadığını sordu. O sınıfta temsilcimiz olamadığını söyleyince bize sorumluluğumuzu hatırlattı ve daha çok çalışmamızı tavsiye etmişti. Erbakan hocamız sadece bizim değil ümmetin hocasıydı.”

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar