Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaGündemDiyarbakır Silvan'da 17 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır Silvan’da 17 terörist etkisiz hale getirildi

Silvan’da teröristlerce kurulan barikatların kaldırılması, açılan hendeklerin kapatılması ve teröristlerin yakalanması amacıyla sokağa çıkma yasağının 07.00’de ilan edilmesinin ardından başlatılan operasyon sürüyor.

Özel harekat timleri ve komandoların da katılımıyla gerçekleştirilen helikopter ve tank destekli operasyonda güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor. Operasyonda şu ana kadar 17 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Örgüt mensuplarının kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı, çöp konteynerleri ile barikat kurduğu ve yollara hendek kazdığı gözlendi.

Operasyon sırasında, teröristlerce güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu bazı polis araçlarına kurşun isabet ettiği görüldü.

Terör saldırılarından bazı iş yerlerinin zarar gördüğü dikkati çekti.

Güvenlik güçleri, barikatları aşarak, belirlenen hedeflere yönelik operasyonunu devam ediyor.

Operasyonda 180 özel harekat polisi ile 5 komando timi yer aldı

Silvan’da, saat  07.00’de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan helikopter ve tank destekli operasyonda hendek kazan ve kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı görülen teröristlerin birçok noktaya patlayıcılarla tuzak kurduğu öğrenildi.

Yüksek binalara keskin nişancıların yerleştirildiği gözlenen operasyonda bazı mahallelerde ateş yakan terör örgütü mensupları, polis ekiplerine zaman zaman uzun namlulu silah ve roketatarla saldırı gerçekleştirdi.

Operasyona, 180 özel harekat polisi ile 5 komando timinin katıldığı, 10 kobra, 11 zırhlı araç ve 2 panzerin de destek verdiği belirtildi. 17 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda güvenlik güçlerinde can kaybı ve yaralanma olmadı.

Operasyonu bazı vatandaşların pencere ve balkonlardan izlediği görüldü.

İlçede ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar