Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaPolitikaDemokrat Parti'den yerel seçim kararı

Demokrat Parti’den yerel seçim kararı

Demokrat Parti’den yerel seçim açıklaması… Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, partisinin yerel seçimlere kendi aday ve logosuyla katılacağını açıkladı.

81 ile de kendi adayı

Demokrat Parti'den yerel seçim kararı
Demokrat Parti’den yerel seçim kararı

Genel seçimlere Altılı Masa çatısı altında katılan DP, kaybedilen seçimin ardından ittifakın dağılmasıyla kendisine yeni bir rota çizdi. Cumhuriyet’in haberine göre Aksoy, “81 ilde kendi adaylarımızı ve meclis üyelerimizi çıkartacağız. Kendi logomuz ve kurumsal kimliğimizle seçimlere katılacağız” dedi.

“Meclis üyeleri de önemli”

Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, yürüttükleri çalışmalar neticesinde Ege ve Güneydoğu bölgesinde iddialı olduklarını ifade ederek, “Kurumsal kimliğimizle birlikte o bölgelerde, güçlü olan adaylarla seçime gireceğiz. Şu an birçok talep geliyor, biz de değerlendiriyoruz. Demokrat Parti olarak biz sadece adaylara odaklanmadık. Meclis üyeleri de bizler için önemli. İstanbul ve Ankara’ya baktığımızda, Meclis çoğunluğu sizde olmadıktan sonra belediye başkanları ciddi sıkıntı yaşıyor. Dolayısıyla Meclis üyeliklerinin de büyük titizlikle üzerinde duruyoruz” diye konuştu.

İşbirliği mesajı

Yerel seçimlerde işbirliği de yapabileceklerini ifade eden Aksoy, “Seçim yaklaştıkça bu durum daha da belirginleşir. Yerel seçimlerde işbirliği yapmak daha da önemlidir. Her partinin kendi kitlesi vardır ve işbirliği sayesinde mikro düzeyde daha fazla etkili olabilirsiniz” dedi.

Demokrat Parti, şu an kendi başına seçimlere girme kararı aldı. Ancak ilerleyen süreçte farklı bir yol izleyip izlemeyeceği merak konusu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar