Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaEkonomiCumhuriyet tarihinin en yüksek dolar bazlı asgari ücreti!

Cumhuriyet tarihinin en yüksek dolar bazlı asgari ücreti!

Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret ara zammı açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni asgari ücretin 11 bin 402 TL olduğunu duyurdu. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ise bu rakamın 486 dolara denk geldiğini, "Türkiye tarihinin en yüksek dolar ücreti" sözleriyle belirtti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplantısının ardından milyonlarca çalışanın beklediği ara zam açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan düzenlediği basın toplantısında yeni asgari ücreti duyurdu.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada, “Asgari ücretimiz 11 bin 402 TL olarak belirlenmiştir. Bu yıl yeni asgari ücreti yüzde 107 artırdık.” ifadelerine yer verdi.

TARİHİN EN BÜYÜK DOLAR ÜCRETİ

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, yapılan asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, “Asgari ücret herkese hayırlı olsun! Bakan Bey ile görüşmüştük dün de Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Enflasyon durmadığı sürece zammın bir anlamı yok. Yıllardır Türkiye’de yaşıyoruz, Türk Lirası olarak bakıyoruz. 486 dolar oldu asgari ücret. Bu da mükemmel olmasa da Türkiye tarihinin en yüksek dolar ücreti.” şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar