Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaKültür SanatBelgrad Türk Film Festivali'nde Türkiye'den 5 film

Belgrad Türk Film Festivali’nde Türkiye’den 5 film

Belgrad Türk Film Festivali’nde Türkiye’den 5 film göserilecek. Belgrad Türk Film Festivali’nde, ‘Uzun Yol’, ‘Yozgat Blues’, ‘Can’, ‘Meryem’ ve ‘Sivas’ filmleri gösterilecek. Türk filmlerinin Sırbistan’da tanıtılması amacıyla düzenlenen Belgrad Türk Film Festivali yarın başlayacak.

AA’nın haberine göre; Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen festivalde “Uzun Yol”, “Yozgat Blues”, “Can”, “Meryem” ve “Sivas” filmleri gösterilecek.

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İsa Yayla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılki film festivali için “çok özel” ve “çok güzel” filmler seçtiklerini belirterek gösterilecek filmlerin tamamının ödüllü olduğunu kaydetti.

Sinema aracılığıyla kültürler arası köprü inşa etmeyi hedeflediklerini söyleyen Yayla, “İnsanlar sinema filmleri sayesinde birbirlerini daha yakından tanıyabiliyor” dedi.

Beş gün sürecek festivalin açılışı, yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı “Uzun Yol” filminin Yugoslav Film Arşivi Müzesi’ndeki gösterimiyle yapılacak. Açılışa, yönetmen Sınav da katılacak.

Öte yandan, 4. Belgrad Türk Film Festivali kapsamında ayrıca 1960’lı yıllardan 1980’li yıllara kadar gösterime giren filmlerin afişleri de sergilenecek. Sergide büyük boy 25 film afişi yer alacak.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar