Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGündemBakan Işıkhan'dan refah açıklaması!

Bakan Işıkhan’dan refah açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Tüm imkanlarımızı Kahramanmaraş ve diğer illerimiz için seferber etmiş durumdayız. İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceğiz, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz” dedi.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen Bakan Işıkhan, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasındaki Afet Koordinasyon Toplantısı sonrası gazetecilere açıklamada bulundu.

Bakan Işıkhan, “Biz Kahramanmaraş’ın azmine, çalışkanlığına ve üretkenliğine inanıyoruz. Tüm imkanlarımızı Kahramanmaraş ve diğer illerimiz için seferber etmiş durumdayız. İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceğiz, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Gıda ve barınmadan, sosyal faaliyetlere varıncaya kadar insanın temel ihtiyaçları ne var ise her birinin depremden etkilenen kardeşlerimize doğru bir şekilde ulaştırılması, aynı şekilde onların talep ve ihtiyaçlarının ilgili yerleri doğru bir şekilde iletilmesi hayati bir husus taşımaktadır” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz”

Sosyal devlet anlayışı ile vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerine değinen Bakan Işıkhan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak Kahramanmaraş’ımızı ayağa kaldırmak için elimizden gelen tüm kaynakları milletimizin emrine sunmaya hazırız. Kahramanmaraş çok güzel bir coğrafya da yer alıyor bu coğrafyayı yeniden eski haline getirmemiz gerekiyor. İş yerlerini kaybeden kardeşlerimizin yeniden iş yerlerine kavuşması bizim sosyal devlet olarak en önemli görevlerimiz arasında.

Allah korusun doğal afetler konusunda da binlerce şükür hiçbir devletin üstesinden gelemeyeceği bir gayret ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti, depremin ilk gününden itibaren vatandaşların yanında oldu ve sorunları sardı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha da iyi noktaya çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, basın toplantısının ardından Kahramanmaraş’taki Baykar Konteyner Kent’i ziyaret etti.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar