Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGündemBaharTürk TV'de “Bedelli Askerlik” gündeme geldi

BaharTürk TV’de “Bedelli Askerlik” gündeme geldi

Bedelli askerlik isteyenler sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Twitterde TT olan “YurticiGencler BedelliBekliyor” tagıyla seslerini duyurmaya çalışan bedelli askerlik isteyenlerin diğer talebi ise, yaş alt sınırının 25 ve ücretinin de 15 bin lira olması.


Yurtdışında yaşayan vatandaşların askerlikten muaf olmaları için ödeyecekleri 6 bin avro bedelin bin avroya düşürülmesini ön gören kanun teklifi, yurt içinde de bedelli askerlik bekleyenleri umutlandırdı. Yuriçinde bedelli askerlik bekleyenler, özellikle sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanyalarla seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

BAHAR TÜRK TV’DE “BEDELLİ ASKERLİK” GÜNDEME GETİRİLDİ

BaharTürk TV’de BaharTürk TV’de Gündem ve Medya programında bedelli askerlik gündeme getirildi. Gazeteci Mehmet Hanifi Kılıç’ın sunduğu, Nihat Bencan, Ahmet Atılmış ile Times of Turkey Genel Yayın Yönetmeni Hamza Mercanoğlu’nun yorumcu olarak katıldığı programda bedelli askerlik tartışmaya açıldı. Twitter’da açılan “YurticiGencler BedelliBekliyor” tagına yazan gençler BaharTürk TV’de canlı yayınlanan Gündem ve Medya programına da twitter üzerinden soru sorarak taleplerini duyurdu.

HAMZA MERCANOĞLU: YURTDIŞINA TANINAN AYRICALIKLAR YURTİÇİNE DE SAĞLANMALI

Bedelli askerliğin bir ihtiyaç olduğunu ve gençlerin bedelli askerlik taleplerine destek vereceğini söyleyen Hamza Mercanoğlu:

“Eğer bedelli askerlikte yurdışındaki vatandaşlara özel ayrıcalık tanınacaksa benzer ayrıcalıklar yurtiçine de uygulanmalı. Ülkemizin bu kaos ortamında bedelli askerliğin çıkması muhtemel gözükmüyor. Kısa vadede değil de belki uzun vadede çıkabilir. Ayrıca bedelli askerlik için bazı kriterler göz önüne alınarak geçici bedelli askerlik çıkartılabilir” dedi.

BaharTürk TV canlı izlemek için tıkayın

hamza mercanoğlu bahartürk

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar