Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGündemAnkara'daki bombalı saldırıda ölenler için Tren Garı'nda anma töreni yapılacak

Ankara’daki bombalı saldırıda ölenler için Tren Garı’nda anma töreni yapılacak

Ankara’daki bombalı saldırıda ölenler için Tren Garı’nda anma töreni yapılacak. CNN’in haberine göre; Barış mitingini düzenleyen ve katılan kurumların temsilcilerinden oluşan Koordinasyon Komitesi, bugün önce katliamın gerçekleştirildiği noktada hayatını kaybedenleri anacak, ardından katliamda hayatını kaybedip kimlik bilgileri netleşenler için Sıhhiye Meydanı’nda toplu anma ve uğurlama töreni düzenleyecek. Ankara ‘da barış mitingini organize eden KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin yanı sıra mitinge katılan kurumların temsilcilerinin yer aldığı Koordinasyon Komitesi, bugün katliamda hayatını kaybedenler için toplu anma ve uğurlama töreni düzenliyor.

Saat 11.00’da miting çağırıcısı ve katılımcı kurum temsilcileriyle birlikte Ankara TCDD garı önünde, katliamın gerçekleştiği yere karanfiller bırakılacak. Sıhhiye Meydanı’nda hayatını kaybedenler için toplu anma ve uğurlama töreni gerçekleştirilecek.

Koordinasyon Komitesi, “Yastayız, İsyandayız, Barışta Israrcıyız” başlığı ile yayınladığı açıklamada, bugünkü programı şöyle açıkladı: “Daha fazla kan akmasın, çocuklarımız yaşamlarını yitirmesin, daha fazla acı ve gözyaşı olmasın diye Ankara’da toplanan on binlerce barış savunucusunun ortasında alçakça patlatılan bombalarla 100’ün üzerinde yoldaşımız, arkadaşımız, canımız yaşamını yitirdi, yüzlercesi yaralandı.

 

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar