Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGündemAK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş'tan The Economist'e sert tepki!

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş’tan The Economist’e sert tepki!

Dünyaca ünlü “The Economist dergisi” twitter sayfasının arka planına “Erdoğan’a oy yok, Erdoğan gitsin” anlamına gelen ingilizce görsel paylaşımları yerleştirdi.

Çeşitli zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı yayınları ile bilinen The Economist dergisi yeni bir skandala imza atarak twitter sayfasına Erdoğan aleyhtarı paylaşımlar yaptı.

Türkiye’nin iç işlerine karışmayı gelenek haline getiren batı medyası, yaklaşan 14 Mayıs seçimlerine açıktan müdahale ediyor.

14 Mayıs seçimlerini “Tarihin en kritik seçimi” olarak tanımlayan batılı basın kuruluşları Erdoğan karşıtı makale ve haberlerle gündeme gelmiş ve Türk siyasetçiler ve kamuoyundan büyük tepki toplamıştı.

Bu skandallara bir yenisini ekleyen The Economist dergisi twitter sayfasının arka planında Erdoğan’a oy yok şeklinde görseller yerleştirerek büyük tepki toplamaya devam ediyor.

Bunu Türk siyasetine açıktan müdahale olarak yorumlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, The Economist dergisine “Sen kimsin dergi müsveddesi”şeklinde tepki gösterdi. CNN Türk TV ekranlarında konuşan Kurtulmuş ”İçlerindeki kini artık gizleyemiyorlar. Türkiye Artık batıya doğru hizalanmayı reddediyor. Hazmedemedikleri bu. Batının istediği Ukranya-Rusya savaşında Ukrayna’nın yanında olması. Biz Ukrayna ile de Rusya ilede eşit mesafede olduk. Batı istiyor diye bir yerde olmayız. İki ülkenin savaşı bitirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Biz kendi milli siyasetimizi uyguluyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar