Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGündem8 Köpek 5 yaşındaki çocuğa saldırdı

8 Köpek 5 yaşındaki çocuğa saldırdı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampus alanında oynayan 5 yaşındaki Murathan’a başı boş köpekler saldırdı. Başından ve vücudundan yaralanan Murathan’ı vatandaşlar kurtardı.

Van  Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kampus alanında başı boş köpeklerin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki Murathan Barkın ağır yaralandı. Yaralı çocuk YYÜ  Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındı.

BAŞI BOŞ KÖPEKLER 5 YAŞINDAKİ MURATHAN’A SALDIRDI

Van YYÜ Kampusu’nde başı boş köpekler öğrenci ve personelin korkulu rüyası oldu. Dün üniversitenin sosyal tesislerinin bulunduğu bölgede oynayan 5 yaşındaki Murathan Barkın başı boş köpeklerin saldırısına uğradı. Bir anda köpeklerin arasında kalan, başından ve vücudunun birçok yerinden ısırılan minik Murathan’ı çevredeki vatandaşlar köpeklerden güçlükle kurtardı.

van2

“OĞLUMA 8 KÖPEK SALDIRDI”

Köpekler aralarına aldıkları minik Murathan’ın kafa derisi ve vücudunun birçok yerini de ısırarak yaraladı. Ağır yaralı olarak annesi tarafından YYÜ  Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne getirilen Murathan Barkın’a ilk müdahele yapılarak kafasının birçok bölgesine dikiş atıldı. Kuduz aşısı yapılan minik Murathan hastanede acılar içinde kıvranırken, olayın şokunu üzerinden atamayan anne Şenay Barkın, “Köpekler bizi çok korkutuyor. Oğluma 8 köpek saldırmış. Kafasının derisini koparmaya çalışmışlar. Çocuklarımızı okula gönderirken çok korkuyoruz. Köpeklerin toplatılmasını istiyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLER KORKU İÇİNDE

YYÜ Kampus alanı içerisinde başı boş köpekler üniversite ögrencilerinin de korkulu rüyası olmuş. Bir çok arkadaşlarının defalarca köpeklerin saldırısına uğradığını belirten öğrenciler, ” Sabah erken saatte okula gitmik zorundayız.  Sabah yurttan çıktığımızda köpeklerin saldırısına uğruyoruz. Çünkü yurt önünde köpekler toplanıyor. İnsanlara zarar veren bu köpeklerin toplatılmasını istiyoruz” dedi.

Van YYÜ Kampus alanında 2007 yılında köpeklerin saldırısına uğrayan bir öğrenci ağır yaralanmış, bunun üzerine dönemin Rektörü Prof.Dr.  Hasan Ceylan’ın talimatıyla güvenlikçilerden oluşturulan bir ekip köpekleri toplamıştı.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Başlıklar