Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGündem45 derecede zorlu yıkım

45 derecede zorlu yıkım

Sıcaklara karşı zorlu mücadele… Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da meydana gelmişti. Antakya ilçesinde de ekipler, 45 dereceyi bulan Basra sıcağında hasarlı binaları yıkmaya ve enkazları kaldırmaya devam ediyor. Sıcak havanın yanına bir de toz eklenince yıkım ekibi, zor anlar yaşıyor. İş makinasında çalışanlar soğuk su içerek serinlerken sahada çalışan personel güneşten yanmamak için uzun kollu elbiseler giyerek çalışmalarını sürdürüyor.

Makine havadan da sıcak

İş makinası operatörü Hasan Azarer, çalışma esnasında hissedilir hava sıcaklığının 50 dereceyi bulduğunu ifade ederek, “Hava çok sıcak, makine daha da sıcak. Dışarıda 35 dereceyse makinada 45 – 50 derece. Bu zorlu şartlarda Hatay’ı tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Sıcak hava bizi baya zorluyor ama yine de değer. Soğuk su içiyoruz, içeride klimanın üflediği yere sularımızı koyuyoruz” dedi.

Hava 40 derecenin üzerinde

Zorlu koşullar altında yıkım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Hüseyin Yeter, “Şuan Antakya, Ekinci Mahallesi’ndeyiz. Burası 1.bölge, yıkım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava şuan 40 derecenin üzerinde ve baya sıcak. Zorlu koşullar altında çalışıyoruz. Hatay’ı yeniden inşa etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar