Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaSağlıkYeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Yeni Sağlık Bakanı olarak atanan Kemal Memişoğlu’nun yaşı, memleketi ve hayat hikayesi merak ediliyor. Sağlık camiasında tanınan bir isim olan Memişoğlu, Fahrettin Koca'nın ardından Sağlık Bakanı olarak göreve başladı. Peki, Kemal Memişoğlu kimdir?

Yeni Sağlık Bakanı olarak atanan Kemal Memişoğlu’nun yaşı, memleketi ve hayat hikayesi merak ediliyor. Sağlık camiasında tanınan bir isim olan Memişoğlu, Fahrettin Koca’nın ardından Sağlık Bakanı olarak göreve başladı. Peki, Kemal Memişoğlu kimdir?

Kemal Memişoğlu Kimdir?

Aslen Rizeli olan Kemal Memişoğlu, 1966 yılında Trabzon’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Memişoğlu, 1995 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı.

Kemal Memişoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.

Kariyer Yolculuğu

Memişoğlu, 1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. 1999-2000 yılları arasında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde çalıştı.

2000-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistanlık görevini üstlenen Memişoğlu, 2002 yılında PTT Hastanesi Başhekimi oldu. 2008’de Genel Cerrahi Doçenti, 2016’da ise Genel Cerrahi Profesörü unvanını kazandı. 2007’de başladığı Beykent Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini 2009’da tamamladı.

2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Memişoğlu, 2 Kasım 2012’de İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atandı. 2014-2016 yıllarında aynı birliğin Genel Sekreterlik görevini yürüten Memişoğlu, 6 Ekim 2016’da İstanbul İl Sağlık Müdürü oldu.

Sağlık Bakanı Olarak Atanması

2 Temmuz 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Türkiye Yüzyılı’nın ilk kabinesinde yapılan revizyonla Kemal Memişoğlu, Sağlık Bakanı olarak atandı. Görevi, düzenlenen devir teslim töreni ile Fahrettin Koca’dan devraldı.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar