Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemTYB, "Deprem" konulu panel düzenleyecek

TYB, “Deprem” konulu panel düzenleyecek

Türkiye Yazarlar Birliği, “Dünden bugüne Türkiye’de deprem ve şehirlerimizin yeniden kurulması” konulu panel düzenleyecek.

 

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’da etkili olan deprem sonrasında binlerce vatandaşımız vefat etti, binlerce de yaralımız var.

 

Türkiye Yazarlar Birliği, Yüzyılın en büyük depreminin yaraları sarılmaya devam ederken deprem bölgesinden gelen akademisyen ve bilim adamlarının da katılımı ile “Dünden bugüne Türkiye’de deprem ve şehirlerimizin yeniden kurulması” konulu panel düzenleyecek.

 

TYB Genel Merkezi / Mehmet Akif Divanı Sümer 1. Cad. 11/5 Kızılay / Ankara adresinde; 18 Şubat 2023 Cumartesi günü saat: 14.00’te başlayacak programı TYB Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammed Enes Kala yönetecek.

 

Panelde, TYB Kurucu ve Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Genel Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı Dr. Mehmet Sılay, Makina Mühendisi Prof. Dr. Mahmut Özbay, GÜ. Mühendislik Fak. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabahattin Aykaç, AYBÜ Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlileri Prof. Dr. Mustafa Orçan ve Prof. Dr. Ramazan Yelken konuşac


ak.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar