Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaGündemTYB Ahilik Şurası sona erdi

TYB Ahilik Şurası sona erdi

Türkiye Yazarlar Birliği, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Hamilik Okulu Vakfı, OSTİM Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi işbirliği ile “Ahî Şerafeddin’in Aziz” hatırasına, “Her Gün Yeniden Kurulur Birlik 21. Yüzyılda Yiğitlik, Ahîlik ve Dirlik” alt başlığında gerçekleşen “Ahilik Şurası” yedi oturumla tamamlandı.

Ahîlikten Mülhem İyi Uygulama Örnekleri

4 Aralık 2022 günü OSTİM Teknik Üniversitesi Konferans salonunda başlayan “Ahîlikten Mülhem İyi Uygulama” başlıklı altıncı oturumun başkanlığını ve müzakeresini Dr. Öğr. Üyesi Hacı Bayram Bulgurlu üstlendi.

img_9098.jpg

Bu oturumda OSTİM Teknik Üniversitesi MYO Müdürü Dr. Turan Şişman, Hamilik Okulu Vakfı İcra Kurulu Başkanı İbrahim Hakkı Yazıcı, ROBOTEL firmasından Zeynep Karagöz ve sonrasında Kadir Köymen özel sektördeki iyi uygulama örneklerini değerlendirdiler.

Günün ve şûranın son oturumunda “Ahîlikten Mülhem İyi Uygulama Örnekleri (Kamu)”başlıklı oturumun başkanlığını ve müzakeresini Öğr. Gör. Tarkan Zengin üstlendi.

img_9633-001.jpg

Bu oturumda; KOSGEB Müdürü Hasan Şenel ve Ostim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın kamu kurumları bünyesinde ahiliğe ilişkin iyi uygulama örneklerini değerlendirdiler.

Ülkemizin dört bir yanından gelen akademisyen, bilim adamı, iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldıkları “Ahilik Şurası” nda plaket takdimi ve “Şed Kuşanma” töreni de gerçekleşti.

img_9604.jpg

Üç gün süren, yedi oturumda tamamlanan şûranın sonuç bildirisi programın gerçekleşmesine katkı sağlayan kurumların başkan ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu  Arslanhane Camii önünde TYB Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Enes Kala tarafından açıklandı.

img_9333.jpg

Tüm oturumları ASBÜ YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan şûra toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Benzer Haberler

Öne Çıkan Başlıklar